Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Marshimi në Paris, Rama vë në xhepin e xhaketës tre lapsa me ngjyrat e flamurit francez

Marshimi në Paris, Rama vë në xhepin e xhaketës tre lapsa me ngjyrat e flamurit francez

Postuar: 12/01/2015 - 08:15

Gjatë marshimi të djeshëm në Paris, në nder të viktimave të sulmeve terroriste, Kryeministrit shqiptar, Edi Rama, i janë vë re në xhepin e xhaketës, tre lapsa me ngjyrë të bardhë, blu dhe të kuqe.
 
Këto tre ngjyra simbolizojnë përkatësisht flamurin e Francës.
 
I bashkuar mes mijëra njerëzve dhe liderëve të shumtë botëror, kryeministri Rama ka shprehur solidarizimin ndaj viktimave, nëpërmjet këtij elementi të vogël, dhe njëkohësisht të veçantë. 
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/08/2019 - 23:30

Shkodra po kalon një situatë mjaft të paqartë, pas dorëheqjes në marrjen e detyrës nga kryebashkiaku i dale nga zgjedhjet e 30 qershorit, Valdrin Pjetri.

Postuar: 23/08/2019 - 23:25

Kryebashkiakja në ikje e Shkodrës, Voltana Ademi do ta ketë mjaft të vështirë e me pikëpyetje ush

Postuar: 23/08/2019 - 23:00

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një lajm të mirë!

Postuar: 23/08/2019 - 22:18

Ish-deputeti i PD-së Klevis Balliu nuk i ka kursyer akuzat ndaj kryeministrit Edi Rama, teksa par

Postuar: 23/08/2019 - 21:08

Shtatori pritet të sjellë zhvillime të forta, sa i takon krizës politike në vend.

Postuar: 23/08/2019 - 20:02

Një prej bashkëpunëtorëve më të ngushtë të kryebashkiakes së Shkodrës, Voltana Ademi, jep dorëheq

Postuar: 23/08/2019 - 19:55

Kryetari i PD Lulzim Basha me anë të një statusi në “Facebook” shkruan se sot Europa