BREAKING NEWS

Propozimi i papritur i Silva Binos: Të mbyllim sërish fundjavat!

Propozimi i papritur i Silva Binos: Të mbyllim sërish fundjavat!
x

Politike

Marsida Xhaferllari është e PD-së? Meta zbulon çfarë i ndodhi 8 vite me parë gjyqtares me demokratët

Marsida Xhaferllari është e PD-së? Meta zbulon çfarë

Gjyqtaren e Gjykatës Kushtetuese Marsida Xhaferllarin e kam preferuar për shkak të integritetit, tha Meta teksa komentonte zgjedhjen e saj si anëtare të Gjykatës Kushtetuese ditën e sotme.

Sa i përket pretendimeve se zonja Xhaferllari ka lidhje me Partinë Demokratike, Meta zbuloi prapaskenat e 8 viteve më parë kur ajo ishte kandidate për postin e kryetares së Komisionit Qendror të Zgjedhjeve.

“Xhaferllari ka qenë kandidate për kryetare të KQZ në 2010-2011, dhe e di shumë mirë që PD dhe koalicioni që drejtonte PD nuk e ka votuar zonjën sepse nuk vlerësohej si njeri i besueshëm aq sa duhet për partinë në atë kohë”, tha Meta.