Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Marsida Xhaferllari është e PD-së? Meta zbulon çfarë i ndodhi 8 vite me parë gjyqtares me demokratët

Postuar: 15/11/2019 - 17:11

Gjyqtaren e Gjykatës Kushtetuese Marsida Xhaferllarin e kam preferuar për shkak të integritetit, tha Meta teksa komentonte zgjedhjen e saj si anëtare të Gjykatës Kushtetuese ditën e sotme.

Sa i përket pretendimeve se zonja Xhaferllari ka lidhje me Partinë Demokratike, Meta zbuloi prapaskenat e 8 viteve më parë kur ajo ishte kandidate për postin e kryetares së Komisionit Qendror të Zgjedhjeve.

“Xhaferllari ka qenë kandidate për kryetare të KQZ në 2010-2011, dhe e di shumë mirë që PD dhe koalicioni që drejtonte PD nuk e ka votuar zonjën sepse nuk vlerësohej si njeri i besueshëm aq sa duhet për partinë në atë kohë”, tha Meta.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 12/12/2019 - 09:25

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka takuar në Durrës ekipin izraelit, të cilët po bëjnë vlerësimet dhe ekspertimet e banesave të dëmtuara nga tërmeti.

Postuar: 12/12/2019 - 09:20

Kryeprokurori Olsian Çela ka marrë mbështetjen e SHBA-së dhe BE-së në misionin e tij për të luftu

Postuar: 12/12/2019 - 09:10

Reforma në drejtësi dhe sidomos ngritja e organeve të reja të drejtësisë kanë qenë disa nga temat

Postuar: 12/12/2019 - 09:00

Reforma në drejtësi duket se po lë pa gjumë shumë politikanë në vend.

Postuar: 12/12/2019 - 08:55

Partia Demokratike ka kujtuar dje 29 vjetorin e themelimit të saj.

Postuar: 12/12/2019 - 08:36

Shqipëria e fillon kryesinë e radhës së OSBE-së për vitin 2020, ndërkohë që rajoni ku vepron orga

Postuar: 12/12/2019 - 07:58

Qeveria ka bërë bilancin paraprak të tërmetit të 26 nëntorit, i cili la pas 51 viktima e shumë dë