BREAKING NEWS

“Bandat shqiptare ‘uzurpojnë’ rrugët e Britanisë”, Sekretarja e Brendshme nuk ndalet: Ky është vetëm fillimi, ja masat që do të merren

“Bandat shqiptare ‘uzurpojnë’ rrugët e
x
BREAKING NEWS

Zbulohet emri i viktimës në Krujë, detaje të reja

Zbulohet emri i viktimës në Krujë, detaje të reja
x
BREAKING NEWS

Skema e shtetësisë për investitorë, reagon BE dhe bën paralajmërimin e fortë për Shqipërinë

Skema e shtetësisë për investitorë, reagon BE dhe bën
x
BREAKING NEWS

Zbardhen detaje të reja nga atentati i Vlorës: Dy viktimat kishin me vete rroba në makinë, dyshohet se po udhëtonin drejt...

Zbardhen detaje të reja nga atentati i Vlorës: Dy viktimat kishin me
x
BREAKING NEWS

“Ora e drejtësisë ka ardhur”, ish-presidenti Meta paralajmëron: Ja çfarë do të ndodhë në shtator

“Ora e drejtësisë ka ardhur”, ish-presidenti Meta
x
BREAKING NEWS

Zhdukja e Ervis Martinajt, ish-prokurori bën paralajmërimin e bujshëm: SPAK dhe policia që po merren me këtë çështje, shumë shpejtë do të zbulohet...

Zhdukja e Ervis Martinajt, ish-prokurori bën paralajmërimin e
x
BREAKING NEWS

Vrasjet në vend/ “Policia po përdoret nga politika”, Bujar Leskaj kritikon ashpër qeverinë: Rama po inkurajon bandat dhe grupet mafioze, më pas...

Vrasjet në vend/ “Policia po përdoret nga politika”, Bujar
x
BREAKING NEWS

“Elbasani në situatë kritike”, Ilir Meta ngre alarmin: Qyteti është i braktisur në të gjitha perspektivat

“Elbasani në situatë kritike”, Ilir Meta ngre alarmin:
x

Politike

Mashtrimi me inceneratorët/ Kryemadhi publikon të tjera fakte dhe zbardh skandalin e radhës: U kanë marrë kartat dhe kanë hapur firma në emrat e tyre! “Pronarët” s’janë në dijeni

Mashtrimi me inceneratorët/ Kryemadhi publikon të tjera fakte dhe

Kryetarja e LSI-së ka zbuluar sot se një skandal tjetër i madh qëndron në denoncimin dhe dokumentet e reja që do të dorëzohen në SPAK për aferën e inceneratorëve.

Sipas Kryemadhit, do të zbulohen edhe shumë firma që janë krijuar fiktivisht dhe emrat e personave që rezultojnë pronarë të tyre në të vërtetë nuk dinë asgjë për këtë, pasi u janë vjedhur të dhënat nga kartat e tyre të identitetit.

“Nuk janë vetëm dy pensionistë. Do të mësoni akoma më shumë, do dalin që shumë firma fiktive të krijuara, pronarët e tyre nuk janë në dijeni të firmave të tyre që kanë krijuar, pra ju është marrë karta e ID, ju është vjedhur karta e ID e më pas kanë kryer veprime të tjera megjithatë kjo është në dorë të SPAK“, tha Kryemadhi.

Më të lexuarat