BREAKING NEWS

Nuk ka qetësi! Tërmeti shkund Shqipërinë, ja sa ishte magnituda

Nuk ka qetësi! Tërmeti shkund Shqipërinë, ja sa ishte
x
BREAKING NEWS

Arti shqiptar në zi, ndërron jetë poeti dhe shkrimtari i njohur (FOTO+EMRI)

Arti shqiptar në zi, ndërron jetë poeti dhe shkrimtari i njohur
x
BREAKING NEWS

Demokratët morën sot goditjen e madhe, reagon Kreshnik Spahiu dhe bën deklaratën e fortë: Ja pse kjo parti duhet të shkrihet

Demokratët morën sot goditjen e madhe, reagon Kreshnik Spahiu dhe
x
BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat e rasteve me Covid në 24 orët e fundit në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat e rasteve me Covid
x
BREAKING NEWS

“Gërdeci është vrasje masive”/ GJKKO mbylli hetimet për Fatmir Mediun, shpërthen i revoltuar Erion Braçe dhe nuk lë gjë pa thënë: Mos guxoj kush të...(VIDEO)

“Gërdeci është vrasje masive”/ GJKKO mbylli hetimet
x
BREAKING NEWS

GJKKO mbylli hetimet për ish ministrin Fatmir Mediu, SPAK nuk humb kohë dhe bën lëvizjen urgjente, del kundër Gjykatës së Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit dhe e paralajmëron

GJKKO mbylli hetimet për ish ministrin Fatmir Mediu, SPAK nuk humb
x
BREAKING NEWS

A do të hetohet Fatmir Mediu? GJKKO jep vendimin për ish ministrin

A do të hetohet Fatmir Mediu? GJKKO jep vendimin për ish ministrin
x
BREAKING NEWS

Arben Pëllumbi bën njoftimin me rëndësi, Partia Socialiste pritet të dalë në një konferencë urgjente

Arben Pëllumbi bën njoftimin me rëndësi, Partia Socialiste
x

Politike

“Mashtrues ordiner, vetëm gënjen”, shpërthen Arben Imami dhe zbulon arsyen përse PD i humbi zgjedhjet e 25 prillit

“Mashtrues ordiner, vetëm gënjen”, shpërthen Arben

Ish-ministri i PD-së, Arben Imami i ftuar në emisionin ‘Spotlight’ nuk i kurseu kritikat ndaj kreut të PD-së Lulzim Bashës.

Imami u shpreh se Partia Demokratike, sipas tij do t’i kishte fituar zgjedhjet edhe pa kryetar.

“Partia Demokratike edhe pa kryetar mund t’i kishte fituar këto zgjedhje. Unë jam i bindur që problemi themelor i PD-së, që e ka çuar në një rrugë krejt kithtas me gjithë historinë e saj, me traditën e saj, me idetë e saj, me sharmin e saj, është ky person.”, tha ai.

Shpërthimi i Imamit ka shkuar më tej, duke e quajtur Bashën një njeri që vetëm gënjen dhe mashtrues ordiner.

“Ku ka militant, ka parti. Ku s’ka militant, nuk ka parti. Por, militantët pa lidership nuk kanë ku shkojnë. Sepse militant të beson 100%, pa rezerva, sakrifikon. Hapja e partisë është rruga e vetme. Hapja, ideologjia, organizimi. Recetat janë të thjeshta, janë të provuara në histori dhe në historinë e partisë demokratike e partive politike evropiane. Në qoftë se ke një agjendë, një lider, organizim, të gjitha vijnë. Por, një njeri që nuk do që ta luajë këtë rol, që nuk do të udhëheqë, por të përjashtojë njerëzit. Një njeri që gënjen. Kemi të bëjmë me një mashtrues ordiner. Një njeri që shkel jo me dy, por me katër këmbë statutin e partisë.”, u shpreh Imami.