BREAKING NEWS

“Një kafe, ose do përfundoni në komisariat”/ U kërkonte para qytetarëve, Policia e Shtetit merr vendimin drastik për efektivin, në hetim edhe... (Emrat)

“Një kafe, ose do përfundoni në komisariat”/ U
x
BREAKING NEWS

I vranë djalin në masakrën e Fushë Krujës, zbardhet dëshmia e babait të Brilant Martinajt

I vranë djalin në masakrën e Fushë Krujës, zbardhet
x
BREAKING NEWS

Vrasja e trefishtë në Fushë Krujë, zbardhen detaje të reja: Natën e masakrës policia mori në pyetje 'përfaqësues' të familjeve Haka dhe Bami

Vrasja e trefishtë në Fushë Krujë, zbardhen detaje të
x
BREAKING NEWS

Masakra në Fushë Krujë, zbardhen detaje tronditëse: Brilant Martinaj ishte karbonizuar, u identifikua vetëm nga...

Masakra në Fushë Krujë, zbardhen detaje tronditëse: Brilant
x
BREAKING NEWS

Vrasja e Pjerin Xhuvanit/ Manjani: E ngjashme me 21 janarin! Eksperti i sigurisë bën paralajmërimin e fortë: Duke i lënë hetimet të zvarritura, do të kemi diçka të radhës

Vrasja e Pjerin Xhuvanit/ Manjani: E ngjashme me 21 janarin! Eksperti i
x
BREAKING NEWS

'Arbër Paplekaj viktimë, fajtorë janë...', eksperti i sigurisë flet për vrasjen e Pjerin Xhuvanit: Ja kujt duhet t'i kalonte hetimi

'Arbër Paplekaj viktimë, fajtorë janë...',
x
BREAKING NEWS

Vdekja e Pjerin Xhuvanit para zgjedhjeve të 25 Prillit/ “E turpshme”, shpërthen Manjani, lëshon gojën: Tallin menderen ca politiqenër dhe fusin popullin në ngatërresë, policia...

Vdekja e Pjerin Xhuvanit para zgjedhjeve të 25 Prillit/ “E
x
BREAKING NEWS

“Ka pasur përplasje midis dy grupeve të militanteve”/ Vrasja e Pjerin Xhuvanit para zgjedhjeve të 25 prillit, publikohen për herë të parë pamjet nga momenti i krimit (Video)

“Ka pasur përplasje midis dy grupeve të militanteve”/
x

Politike

Mbërrin paralajmërimi bombastik nga Greqia, Kotzias: Nuk do përsërisim gabimet e qeverisë së mëparshme ndaj Shqipërisë!

Mbërrin paralajmërimi bombastik nga Greqia, Kotzias: Nuk do
“Kjo qeveri nuk ka ndërmend të përsërisë gabimet e qeverive të mëparshme greke ndaj Shqipërisë“. Ishte kjo përgjigjja që i ka dhënë ministri i Jashtëm grek, Nikos Kotzias, dy deputetëve të djathtë, Dora Bakojanis dhe Ioannis Kefalogiannis, të cilët e pyesnin mbi raportin e progresit ndaj Shiqpërisë si dhe a është gati vendi unë për anëtarësim në BE.
 
“I siguroj pyetësorë (deputetët), thotë Kotzias, se ndryshe nga aktivitetet e qeverive të mëparshme greke, ku Shqipëria u bashkua me NATO-n pa asnjë kusht, kjo nuk do të ndodh për statusin e anëtarësimit në BE, pa përmbushur të gjitha kushtet”.
 
Mbi të gjitha, thotë ministri i Jashtëm grek, kushtet për mbrojtjen e të drejtave të minoriteteve. Në letrën e tij, për dy deputetët grek shefi i diplomacisë helene sqaron se dhënia e statusit të vendit kandidat për Shqipërinë jepet me vendim unanim, e kjo gjë nuk mund të ndodhë nëse Greqia refuzon. 

Më të lexuarat