BREAKING NEWS

“Gërdeci është vrasje masive”/ GJKKO mbylli hetimet për Fatmir Mediun, shpërthen i revoltuar Erion Braçe dhe nuk lë gjë pa thënë: Mos guxoj kush të...(VIDEO)

“Gërdeci është vrasje masive”/ GJKKO mbylli hetimet
x
BREAKING NEWS

GJKKO mbylli hetimet për ish ministrin Fatmir Mediu, SPAK nuk humb kohë dhe bën lëvizjen urgjente, del kundër Gjykatës së Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit dhe e paralajmëron

GJKKO mbylli hetimet për ish ministrin Fatmir Mediu, SPAK nuk humb
x
BREAKING NEWS

A do të hetohet Fatmir Mediu? GJKKO jep vendimin për ish ministrin

A do të hetohet Fatmir Mediu? GJKKO jep vendimin për ish ministrin
x
BREAKING NEWS

Arben Pëllumbi bën njoftimin me rëndësi, Partia Socialiste pritet të dalë në një konferencë urgjente

Arben Pëllumbi bën njoftimin me rëndësi, Partia Socialiste
x
BREAKING NEWS

Vjen goditja e fortë për Lulzim Bashën/ Dorëheqje masive në PD, largohet sekretari i PD dhe 13 anëtarë Kryesie në këtë qytet të vendit: Basha po e kthen në një parti klienteliste (Publikohet letra)

Vjen goditja e fortë për Lulzim Bashën/ Dorëheqje masive
x
BREAKING NEWS

Vizita në SHBA, Kreshnik Spahiu: Meta po tenton të shmangë “funeralin” e tij, as florinjtë nuk i bëjnë më punë, i mbyllën çdo derë në Uashington

Vizita në SHBA, Kreshnik Spahiu: Meta po tenton të shmangë
x
BREAKING NEWS

Raporti i DASH, ja kush janë ministrat e rrezikuar nga koncesionet dhe a po i dërgojnë amerikanët mesazh SPAK të hapë dosjet e PPP?

Raporti i DASH, ja kush janë ministrat e rrezikuar nga koncesionet dhe a po
x
BREAKING NEWS

Plagosja e dyfishtë në Tiranë, policia jep detajet e reja

Plagosja e dyfishtë në Tiranë, policia jep detajet e reja
x

Politike

“Mbarojmë në fund të qershorit”, zv.Ministri i brendshëm bën bilancin:  Në dy ditë janë prishur 28 ndërtime pa leje

“Mbarojmë në fund të qershorit”, zv.Ministri i

Zëvendës-ministri i Brendshëm, Julian Hodaj ka thënë se gjatë këtyre dy ditëve në Ksamil dhe në Velipojë janë prishur 28 ndërtime pa leje.

Ai tha se shumica janë objekte biznesi në bregdet. Hodaj deklaroi se pjesa dërrmuese janë shtesa anësore, por ka dhe shtesa sipër në kate.

Zyrtari i qeverisë deklaroi se ky operacion do të vijojë deri në fund të qershorit, kur pritet të jetë mbyllur me sukses.

“Dy ditët e para janë 28 ndërtime që janë prishur në Ksamil dhe Velipojë. Do të vijojë ky operacion. Shumica janë objekte biznesi, por ka dhe objekte banimi. Ka ndërtime me beton, ka struktura që montohen dhe çmontohen dhe shtesa mbi objekte ekzistuese. Nuk ka shumë volum, vetëm shtesa anësore, këto bien më shumë në sy se sa shtimi i katit. Janë beach-baret, lokalet. Kjo është pjesa dërrmuese. Në Ksamil po verifikohen dhe pretendimet e atyre që kanë kërkuar të mos prishen. Ata që janë prishur janë verifikuar të gjitha dhe më tej është prishur. Brenda 30 qershorit besoj do përfundojë ky proces”, tha Hodaj.

Më të lexuarat