BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do shkojë drejt prangave ish-kryeministri dhe çfarë prapaskenash fshihen pas daljes së Argitës në skenë

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do
x
BREAKING NEWS

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës: Ja si i ka shpëtuar deri tani arrestimit, krimet e tij në ’97-’98, të fshehtat e vrasjes së Azem Hajdarit, planifikimi i ekzekutimit të 4 protestuesve në 21 janar dhe pse nuk do ia lërë ‘fronin’ Argi...

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës:
x
BREAKING NEWS

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me vrasësin serb Arkan, te intrigat, pazaret, sharjet, mashtrimet, krimet dhe korrupsioni i tij familjar, si i vodhi nga arka e shtetit 1.6 milion dollarë në bashkëpunim me biznesmeni...

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me
x
BREAKING NEWS

Zbërthehen të tjera përgjime “bombë” nga  “Sky” dhe “EncroChat”, kush janë shefat e krimeve që janë përfshirë në një vrasje të bujshme në kryeqytet, SPAK gati fletë-arrestet, paralajmërohet “shkundja” e kupolës së policisë...

Zbërthehen të tjera përgjime “bombë” nga 
x
BREAKING NEWS

Ja si po zbërthehet nga drejtësia amerikane McGonigal përpara se të dalë në gjyq për dy çështjet e tij penale, çfarë do të dalë nga goja e ish-agjentit të FBI për kryeministrin Rama, nga vizitat në Tiranë, takimet dhe deri te bisedat e fshehta...

Ja si po zbërthehet nga drejtësia amerikane McGonigal përpara se
x
BREAKING NEWS

Futet sherri brenda çetës anti-amerikane, Berisha “shkarkon” Bardhin nga kreu i grupit dhe e cilëson thjeshtë deputet, ish-sekretari i Përgjithshëm i PD injoron Kuvendin e Rithemelimit

Futet sherri brenda çetës anti-amerikane, Berisha
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela paralajmëron lajme tronditëse nga SPAK për Sali Berishën: Ja çfarë fshihet pas kaosit që shkaktoi ish-kryeministri në Kuvend

Spartak Ngjela paralajmëron lajme tronditëse nga SPAK për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kaseta ku është incizuar Sali Berisha që ka sjellë të gjitha vrasjet në Tropojë, si SPAK do e “varrosë” përfundimisht ish-kryeministrin me hetimet në dosjen e “Haklajve”, Romeo Kara nxjerr detajet e forta

Ja kaseta ku është incizuar Sali Berisha që ka sjellë
x

Politike

Mbaron mbledhja e Grupit Parlamentar, Gaz Bardhi nxjerr emrin: Ja kush është drejtuesja më e lartë në PD

Mbaron mbledhja e Grupit Parlamentar, Gaz Bardhi nxjerr emrin: Ja kush

“Jorida Tabaku ka një detyrim statutor. Funksionari më i lartë drejtues i PD-së për momentin është n/kryetari i partisë, Jorida Tabaku”. Kështu deklaroi sot sekretari i përgjithshëm dhe njëherësh kryetari i grupit të PD-së, Gazment Bardhi. Në mbledhjen e sotme ishin vetëm një pjesë e deputetëve të grupit.

Por çfarë u vendos? I pyetur nëse është për një drejtim kolegjial të partisë apo që ta marrë në dorë një individ, Bardhi tha se statuti është i qartë. “Aktualisht statuti ka një parashikim, që partia drejtohet nga n/kryetari në mungesë të kryetarit”. Deputetja Jorida Tabaku, Enkelejd Alibeaj dhe deputetë të tjerë nuk ishin në mbledhje.

Por, çfarë mendon Bardhi për rikthimin e Lulzim Bashës? “Sa i përket kthimeve dhe rikthimeve sa kohë nuk ka asnjë qëndrim nga institucionet e partisë apo individë, unë nuk mund të flas paradhënie. Nuk e kam dëgjuar. Nuk ma ka rikonfirmuar”.

Deputeti demokrat tha se ka hartuar një platformë për bashkimin e PD-së dhe se nuk ka vija të kuqe për një takim apo diskutim me Sali Berishën. “Platforma do të jetë publike. Nëse ka apo jo vija të kuqe, pyetje suaj i kam kthyer përgjigje më shumë se njëherë. Unë nuk kam asnjë kompleks të ulem me cilindo.

Kur kam pranuar që të ulem me një tryezë me Edi Ramën nuk kam asnjë kompleks të ulem me cilindo brenda PD-së për rrugën më të mirë për të çuar përpara PD-në. Platforma ime është e thjeshtë, të forcojë PD-në. Një parti më të fortë dhe më moderne” tha ai.

 

Më të lexuarat