BREAKING NEWS

Publikohet bilanci i COVID, Ministria e Shëndetësisë zbulon sa raste të reja janë shënuar në 24 orët e fundit

Publikohet bilanci i COVID, Ministria e Shëndetësisë zbulon sa
x

Politike

‘Mbështetës i kauzës shqiptare’, numri 2 i PS poston foton e veçantë dhe uron Joe Biden si president i SHBA-ve

‘Mbështetës i kauzës shqiptare’, numri 2 i PS poston

Kreu i Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla ka uruar presidentin më të ri të SHBA, Joe Biden i cili mori sot zyrtarisht postin si presidenti i 46-të i Amerikës.
Balla ka publikuar në rrjete sociale dhe një foto të tij me Ramën, teksa thotë se Biden ka qenë një mbështetës i madh i kauzës shqiptare dhe zë kryesor për Pavarësinë e Kosovës.

'Joe Biden është sot zyrtarisht Presidenti i 46-të i Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Gjatë gjithë karrierës së tij në Senat dhe si Zëvendës President i SHBA, Biden ka qenë një zë kryesor mbështetës i kauzës shqiptare për pavarësimim dhe shtetin e pavarur të Kosovës, si dhe i marrëdhënieve të shkëlqyera me Shqipërinë.

Mirënjohje SHBA për mbështetjen e vazhdueshme që i jep Shqipërisë dhe Kosovës.'-shkruan Balla.

???????????????????????? Joe Biden është sot zyrtarisht Presidenti i 46-të i Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Gjatë gjithë karrierës së...

Posted by Taulant Balla on Wednesday, 20 January 2021