Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Mbështeti fuqimisht hapjen e negociatave, Merkel jep mesazhin e qartë: Do të sillte përfitime për BE-në!

Postuar: 08/11/2019 - 20:42

Në një konferencë të përbashkët shtypi me presidenten e ardhshme të Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, kancelarja gjermane Angela Merkel deklaroi sot se pranimi i mundshëm i Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut në Bashkimin Evropian (BE) mund të sillte përfitime dhe interesa strategjikë të bllokut europian në këtë rajon. Merkel theksoi rëndësinë e shteteve të Ballkanit Perëndimor, duke mos e humbur shpresën se vendet e këtij rajoni do të jenë së shpejti pjesë e BE-së.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/11/2019 - 11:41

Presidenti i vendit Ilir Meta do të dalë një konferencë të jashtëzakonshme në orën 14:00.

Postuar: 15/11/2019 - 11:35

Pas përplasjes në fillim të seancën me kreun e Kuvendit, Kujtim Gjuzi ka marrë sërish fjalën për

Postuar: 15/11/2019 - 11:33

Pas debateve të shumta në lidhje me përzgjedhjen e anëtarëve të Gjykatës  Kushtetuese, ka re

Postuar: 15/11/2019 - 11:20

Deputeti demokrat Korab Lita me një gjuhë të ashpër ka hedhur një lumë kritikash për të gjitha kl

Postuar: 15/11/2019 - 11:09

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis gjatë Samitit të Selanikut, ka folur për marrëdhëniet

Postuar: 15/11/2019 - 11:07

Deputeti Lefter Maliqi e ka quajtur në shkelje të Kushtetutës lëvizjen e radhës që ka bërë mazhor

Postuar: 15/11/2019 - 10:53

Në fjalën e tij për gazetarët, presidenti Ilir Meta është shprehur se Kushtetuta është e paluajts