Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Mbeti i vrarë bashkë me Azem Hajdarin në atentatin 12 shtatorit, Rudina dhe Kiri vizitojnë familjen e Besnik Çerës

Postuar: 12/09/2019 - 17:55

Deputetja e opozitës parlamentare Rudina Hajdari vizitoi bashkë me vëllain e saj Kirin familjen e ish-truprojës së vrarë të Azem Hajdarit, Besim Çerën.

Vizitën te familjarët të Çerës, Rudina Hajdari e ndau në profilin e saj në ‘’Facebook’’, ku çmon sakrificën e tij, i cili vdiq 21 vite më parë në atentatin e 12 shtatorit 1998 para selisë së PD-së bashkë me ish-liderin e Lëvizjes Studentore të Dhjetorit 1990 Azem Hajdari.

Postimi i Rudina Hajdarit:

Sot bashkë me Kirin, vizituam familjen e të ndjerit dhe mikut tonë, Besim Çera. I përjetshëm kujtimi i Besim Çerës që ra si vëllai i Azem Hajdarit! Nderime dhe mirënjohje përherë nga familja jonë.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/09/2019 - 23:50

Orët e gjatë të pritjes për vendimin e Gjykatës së Krimeve të Rënda e kanë shoqëruar me ankth pritjen e ish-ministrit Saimir Tahiri.

Postuar: 19/09/2019 - 23:05

Teksa Bundestagu gjerman pritet të bëjë publik vendimin e tij për hapjen e negociatave të Shqip

Postuar: 19/09/2019 - 22:58

3 vite shërbim prove caktoi Gjykata e Krimeve të Rënda për Saimir Tahirin, ish-ministër i Brendsh

Postuar: 19/09/2019 - 22:47

Ndërkohë që u dha vendimi për ish-ministrin Tahiri me 5 vite burg por që do të jetë për 3 vi

Postuar: 19/09/2019 - 22:37

 Pas dënimit të dhënë nga Krimet e Rënda për të dënuar me 5 vite burg ish ministrin e Brends

Postuar: 19/09/2019 - 22:31

Kreu i PD-së ka reaguar pas vendimit Gjykatës për Saimir Tahirin.

Postuar: 19/09/2019 - 22:22

Disa herë ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri i ka këshilluar gazetarët të ruhen nga kushërinj