Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Mbledh 5 mijë lekshat e nuseve”, Erion Veliaj nuk lë gjë pa thënë për Mynyr Konin: U bëmë gazi i botës!

Postuar: 09/10/2019 - 11:49

Çështja e kopshtit botanik është kthyer në një mollë sherri mes Bashkisë së Tiranës dhe Universitetit të Tiranës.

Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka sulmuar ashpër rektorin e Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni.

Në mbledhjen e sotme të Këshillit Bashkiak po diskutohet çështja e Kopshtit Botanik, që i ka kaluar në pronësi bashkisë, ndërsa Universiteti i Tiranës e kundërshton një vendim të tillë.

Sakaq, Veliaj gjatë fjalës së tij u shpreh se Mynyr Koni mbledh 5 mijë lekshat e nuseve që bëjnë foto tek Kopshti Botanik.

 "Që Mynyri të marrë 5 mijë lekshat e nuseve...Kam një pyetje kur u mblodh senati me të njëjtin zell për një shpikje të madhe që ka bërë shkenca, këta mblidhen vetën për pronat, për lekët e nuseve për fotografitë e nuseve të Kopshtit Botanik. Jam takuar disa herë me Mynyrin, dekanin, ata do të kenë mundësi që të bëjnë eksperimente aty. Ne kaluam të njëjtën peripeci, u bëmë gaz i botës te Bujqësori.", tha Veliaj.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 13/10/2019 - 23:25

Presidenti, Ilir Meta pasi ç’dekretoi zgjedhjet e 30 Qershorit, caktoi një tjetër datë që shqiptarët të vononin. Kjo datë sipas tij ishte pikërisht dita e sotme, 13 tetor 2019.

Postuar: 13/10/2019 - 22:59

Avokati Altin Goxhaj shprehet se ka ndodhur në Paris, marsin e kaluar një takim mes kryeministrit

Postuar: 13/10/2019 - 22:35

Nënkryetarja e LSI-së, Erisa Xhixho ka reaguar në lidhje me shoqërimet e kryera tek Unaza e

Postuar: 13/10/2019 - 22:01

Ish-deputeti i LSI, Petrit Vasili shprehet se mbështet deri në fund politikisht, si dhe nga pikëp

Postuar: 13/10/2019 - 21:31

Kryedemokrati, Lulzim Basha ka reaguar ashpër pas shoqërimit në polici të ish-deputetit Klevis Ba

Postuar: 13/10/2019 - 21:02

Ministri i Jashtëm grek Nikos Dhendias ka ripërsëritur se një prej kushteve kryesore që kërkon At

Postuar: 13/10/2019 - 20:44

Ish-deputeti demokrat Ervin Salianji shprehet se protesta ishte e ligjshme dhe se policia po vepr