Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Mbledhja e dy qeverive Kosovë-Shqipëri, thjesht simbolike

Mbledhja e dy qeverive Kosovë-Shqipëri, thjesht simbolike

Postuar: 15/04/2014 - 15:42

Zëvendësministrja e Mirëqenies sociale, Gentjana Sula, gjatë një interviste për media bëri të ditur se mbledhja mes dy qeverive asaj të Kosovës dhe e Shqipërisë që o të mblidhet për herë të dytë nesër në Kukës, do të jetë thjesht simbolike. Sipas saj takimi i nesërm bëhet në përkujtim të 15 vjetorit të eksodit të kosovarëve, ndërsa shtoi se mbledhja e dytë zyrtare do të mbahet sërish në Vlorë në fund të muajit maj.
 
Ja axhenda e plotë e aktiviteteve
Ora 10:00              Mbërritja e Kryeministrit të Kosovës dhe delegacionit të tij në pikën kufitare të Morinës.
Ora 10:05              Nisja drejt Pallatit të Kulturës së qytetit të Kukësit
Ora 10:15 - 10:25  Takimi i dy Kryeministrave dhe delegacioneve të tyre si dhe Ceremonia
 
Zyrtare e Pritjes
Vendi: Sheshi përpara Pallatit të Kulturës (Me rregji qendrore dhe frekuenca satelitore qe do i dergojme sapo ti kemi)
 
Ora 10:30 – 12:30 Konferenca ”Nga Eksodi tek Partneriteti Strategjik”
Vendi:  Pallati i Kulturës Kukës (Me rregji qendrore dhe frekuenca satelitore qe do i dergojme sapo t’i kemi)
 
 Ora 12:30             Vizite tek Panairi Artizanal
15:00 - 15:45         Ndeshje miqesore Kukesi-Mitrovica
16:00-17:00           Vizite tek zyra e Kryetarit te Bashkise
17:00- 18:00          Takim me Familje Kosovare dhe Familje Kuksiane pritese
                              Vendi: Obelisku i Kukesit/Kulla e Qendreses (Me rregji qendrore dhe frekuenca satelitore qe do i dergojme sapo t’i kemi)
 13:00 – 17:00        Aktivitete kulturore të ndryshme në Shesh (Ansambli Popullor, Cirk, Stenda për artin Kulinar, Kinema Lëvizëse)
 17:00 – 21:00        Koncert me këngëtarët më të njohur nga te gjitha trevat shqiptare
                               Vendi: Sheshi përpara Pallatit të Kulturës
 21:00 e vazhdim     Koncertet dhe aktivitetet kulturore vazhdojnë në Shesh
 
 
 
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 26/06/2019 - 15:12

Pas reagimit të kreut të PD-së Lulzim Basha për anulimin e misionit të vëzhguesve të Këshillit të Evropës për votimet e 30 qershorit, ka ardhur edhe përgjigjja e kryeministrit Rama.

Postuar: 26/06/2019 - 15:12

Katya Andrusz, Zëdhënësja e OSBE/ODIHR konfirmon se Këshilli i Europës nuk do të monitorojë zgjed

Postuar: 26/06/2019 - 15:10

Avokati i njohur Spartak Ngjela ka bërë një parashikim shumë optimist dhe domethënës për atë që p

Postuar: 26/06/2019 - 15:08

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste dhe kreu i grupit parlamentar të kësaj partie, Taul

Postuar: 26/06/2019 - 14:46

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha gjatë një konference të jashtëzakonshme, tha se përgjimet e &lsquo

Postuar: 26/06/2019 - 14:27

Pas anulimit të misionit të vëzhguesve të Këshillit të Evropës për votimet e 30 qershorit, k

Postuar: 26/06/2019 - 14:18

Gent Cakaj, ministri i Jashtëm ka deklaruar se lajmi se KE ka anuluar delegacionin e tij për të v