Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Mbledhja e jashtëzakonshme e qeverisë për tërmetet, Rama merr vendimin e papritur

Postuar: 21/09/2019 - 23:59

Mbledhja e qeverisë e programuar për marrjen e masave për përballimin e tërmeteve është shtyrë nesër në orën 11:00.
 
Edhe pse u paralajmërua se në orën 23:30 do të mblidhej qeveria në selinë e kryeministrisë, takimi mes ministrave është lënë për nesër në Kuvendin e Shqipërisë.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 08/12/2019 - 11:52

Kryeministri Edi Rama dhe kryebashkiaku Erion Veliaj kanë vizituar familjen Sina në Sauk e cila ka përfituar bonusin e qirasë nga Bashkia e Tiranës, si familje e prekur nga tërmeti i 26 nëntorit.

Postuar: 08/12/2019 - 10:57

Sot, kjo përkujtohet çdo vit në Shqipëri si Dita e Rinisë.

Postuar: 08/12/2019 - 09:50

Kreu i Qendrës Shqiptare për Kërkime Ekonomike, Zef Preçi,  ka reaguar pas deklaratës së kry

Postuar: 08/12/2019 - 09:38

Reforma në drejtësi, ngritja e SPAK, raportet Qeveri-Presidencë, situata politike në tërësi dhe t

Postuar: 08/12/2019 - 09:31

Kryeministri i vendi Edi Rama ka mbërritur në Stamboll të Turqisë, ku para pak çastesh ka zhvillu

Postuar: 08/12/2019 - 09:30

Presidenti Ilir Meta ka marrë një goditje tepër të fortë nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës.