Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Mbledhja e Kryesisë së PS, Spiropali zbulon çfarë do ndodhë me opozitën për zgjedhjet lokale

Postuar: 24/04/2019 - 22:03

Ministrja Elisa Spiropali ka dhënë një deklaratë për mediat pas mbleshjes së Kryesëisë së PS-së.

Pjesë nga intervistave:

Jemi të vendosur që të garantojmë nëj process zgjedhor me shqiptarët dhe për shqiptarët.

Mendoni se këto zgjedhje do të jenë njëjsoj?

Ne nuk do të shjkojnë në zgjedhje pa opozitën, ata nuk janë opozita janë disa parti që kanë zgjedhur të jenë pjesë e procesit. E kane marrë vendimin prej frikës. Arsyeja jonë është që shqiptarët të kenë zgjedhje.

Ka Hapsirë për një rinegocim?

Ne nuk jemi për të negocuar. Ne jemi një forcë politike. Ka 22 parti që janë regjistruar. Ne nuk do të marrim pjesë në luftë por në zgjedhje. Shpresojmë që asnjë kre politike nuk e ka lënë mendja që të mos lëjë shqiptarët pa votuar.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/08/2019 - 17:50

Sekretari për Marrëdhëniet e Jashtme të Partisë Demokratike Gerti Bogdani deklaroi se në radhët e zyrtarëve të Partisë Socialiste ka persona të tjerë të inkriminuar, listë e cila sipas tij kryesohet nga kryebashkiaku

Postuar: 19/08/2019 - 17:13

Ministrja e Financave Anila Denaj ka paralajmëruar se javën tjetër do të ketë emra konkretë të ko

Postuar: 19/08/2019 - 16:24

Ish-kreu i degës së PD në Kukës, Ibsen Elezi, i cili kohë më parë shkaktoi “tërmet” m

Postuar: 19/08/2019 - 15:12

Ylli Manjani, ish-ministër i Drejtësisë, ka reaguar lidhur me ngjarjen e ndodhur mes Mihal Kokëdh

Postuar: 19/08/2019 - 13:54

Mësohet se kryedemokrati Lulzim Basha është nisur drejt Shkodrës.

Postuar: 19/08/2019 - 13:31

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazmend Bardhi, ka reaguar lidhur me protestën e organizuar nga

Postuar: 19/08/2019 - 13:18

Kryetarja e bashkisë së Shkodrës ka mbajtur fjalën e saj para mbështetësve të PD-së të cilët ndod