BREAKING NEWS

Kush do jenë ministrat e ardhshëm të Ramës? Kreshnik Spahiu nxjerr për herë të parë EMRAT: Do ketë prurje të reja!

Kush do jenë ministrat e ardhshëm të Ramës? Kreshnik Spahiu
x

Politike

“Mblidh rrypat sa nuk është vonë”, Romeo Kara ia thotë troç Albin Kurtit: Ke shkelur ligjin për partitë politike në Shqipëri!

“Mblidh rrypat sa nuk është vonë”, Romeo Kara ia

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti përmes një postimi në rrjetet sociale ka informuar se ka zhvilluar një takim me kandidatët Boiken Abazi, Iliaz Shehu dhe Kreshnik Merxhani dhe komunitetin shqiptar në Itali ku diskutuan për çështje të ndejshme për shqiptarët e Shqipërisë dhe të Kosovës kudo ku jetojnë.

Mirëpo pikërisht në këtë postim ka ndërhyrë juristi Romeo Kara, i cili i vë në dukje Albin Kurtit se po shkel ligjin e partive politike në Shqipëri, duke qënë se përfaqësues të Vetëvendosjes garojë për deputet në zgjedhjet e 25 prillit në Shqipëri.

“Ke shkelur ligjin për partite politike në Shqipëri.

Subjekte të krijuara jashte territorit nuk mund as te regjistrohen në Shqipëri e jo me të konkurojne. (Neni 7)

Je fshehur pas termit i pavarur si mjerani pas gishtit.

Fakti qe po shkel kaq hapur ligjin, flet se ti je në delir, mendon se je mbi ligjin dhe je vete ligji.

Nese do vazhdosh të mbash kete raport me ligjin, sigurisht qe do deshtosh dhe do ngelesh thjesht nje demagog populist qe ben politike për veten dhe me veten.

Mblidhja rrypat vetes sa nuk eshte vone.”, i shkruan Romeo Kara.

“Mblidh rrypat sa nuk është vonë”, Romeo Kara ia

“Mblidh rrypat sa nuk është vonë”, Romeo Kara ia

Më të lexuarat