Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Mblidhet grupi parlamentar i PS, pritet diskutimi rreth programit

Mblidhet grupi parlamentar i PS, pritet diskutimi rreth programit

Postuar: 10/09/2013 - 17:06

Partia Socialiste pritet të mbledhë sot grupin e saj parlamentar rreth orës 18:00, për të diskutuar Programin e Qeverisjes dhe çështje të tjera që kanë të bëjnë me zhvillimet e ditës së nesërme në Kuvend. Mbledhja do të bëhet me dyer të mbyllura dhe pas saj nuk pritet ndonjë deklaratë për mediat.

Ndërkohë që të majtët po përgatiten për të diskutuar nesër programin, të djathtët kanë refuzuar sot që debati të bëhet kaq herët, pasi koha është e shkurtër për ta studiuar atë.

Kryeministri Rama u ka shpërndarë deputetëve të majtë, programin e Qeverisë, i cili shoqërohet edhe me një letër personale për secilin prej tyre.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 13/10/2019 - 23:25

Presidenti, Ilir Meta pasi ç’dekretoi zgjedhjet e 30 Qershorit, caktoi një tjetër datë që shqiptarët të vononin. Kjo datë sipas tij ishte pikërisht dita e sotme, 13 tetor 2019.

Postuar: 13/10/2019 - 22:59

Avokati Altin Goxhaj shprehet se ka ndodhur në Paris, marsin e kaluar një takim mes kryeministrit

Postuar: 13/10/2019 - 22:35

Nënkryetarja e LSI-së, Erisa Xhixho ka reaguar në lidhje me shoqërimet e kryera tek Unaza e

Postuar: 13/10/2019 - 22:01

Ish-deputeti i LSI, Petrit Vasili shprehet se mbështet deri në fund politikisht, si dhe nga pikëp

Postuar: 13/10/2019 - 21:31

Kryedemokrati, Lulzim Basha ka reaguar ashpër pas shoqërimit në polici të ish-deputetit Klevis Ba

Postuar: 13/10/2019 - 21:02

Ministri i Jashtëm grek Nikos Dhendias ka ripërsëritur se një prej kushteve kryesore që kërkon At

Postuar: 13/10/2019 - 20:44

Ish-deputeti demokrat Ervin Salianji shprehet se protesta ishte e ligjshme dhe se policia po vepr