BREAKING NEWS

Goditi agresorin që qëlloi kreun e opozitës, policia ndalon 2 truproja të Berishës

Goditi agresorin që qëlloi kreun e opozitës, policia ndalon 2
x
BREAKING NEWS

“Isha 10 metra larg, kur dëgjuam incidentin...”/ Neutralizoi agresorin që goditi Berishën, Erzen Breçani rrëfen momentin e ndërhyrjes: Lëvizje të dyshimta u kapën në oborrin e PD-së para protestë, por...

“Isha 10 metra larg, kur dëgjuam incidentin...”/ Neutralizoi
x
BREAKING NEWS

Sulmi ndaj Berishës, Flamur Noka zbulon prapaskenat: Kam informacione të sigurta që tregojnë se...

Sulmi ndaj Berishës, Flamur Noka zbulon prapaskenat: Kam informacione
x
BREAKING NEWS

“Rrezikojmë të shkojmë në luftë civile”, Jozefina Topalli bën paralajmërimin e fortë: Uroj të reflektojmë, pasi...

“Rrezikojmë të shkojmë në luftë civile”,
x
BREAKING NEWS

"Gerti Shehu i infiltruar"/ Deklarata e fortë e deputetit të PD-së: Ja pse prokuroria ka lëshuar një dokument informal

"Gerti Shehu i infiltruar"/ Deklarata e fortë e deputetit të
x
BREAKING NEWS

Dhuna ndaj Berishës/ Klodiana Lala zbardh detaje tronditëse: Autori ka precedentë për plagosje, në momentin e sulmit dyshohet se ka pasur me vete...

Dhuna ndaj Berishës/ Klodiana Lala zbardh detaje tronditëse: Autori ka
x
BREAKING NEWS

“Ishte për t’u bërë”/ Dhunoi Sali Berishën, Klodiana Lala zbardh detaje të forta nga biseda e truprojës me autorin

“Ishte për t’u bërë”/ Dhunoi Sali
x
BREAKING NEWS

Sulmi ndaj Sali Berishës, reagon ashpër Ambasada Britanike: Dhuna nuk ka vend në demokraci, mbështesim...

Sulmi ndaj Sali Berishës, reagon ashpër Ambasada Britanike: Dhuna nuk
x

Politike

Mblidhet Këshilli Kombëtar i PD, Berisha tregon vendimet: Ja çfarë do të ndodhë para zgjedhjeve lokale

Mblidhet Këshilli Kombëtar i PD, Berisha tregon vendimet: Ja

Partia Demokratike këtë të shtunë ka mbledhur Këshillin Kombëtar për të miratuar rregullat në përputhje me statutin e PD të zhvillimit të primareve para zgjedhjeve lokale.

Sali Berisha tha se  primaret janë sistemi më demokratik që mund të funksionojnë brenda një force politike.

Berisha: Sot miratojmë rregullat në përputhje me statutin e PD, të zhvillimit të primareve për zgjedhjet vendore dhe disa prej tyre janë të njëjta për zgjedhjet e deputetëve. Ne sot në përputhje me vendimet statutore shënojmë një hap të madh si forcë politike e rithemeluar. Unë kërkoj nga ju që termin rithemelim të mos e lexojmë si një meritë e jona. Termin rithemelim duhet ta lexojmë dhe ta kuptojmë si një detyrim madhor i çdo demokrati për të bërë gjithçka që forca jonë politike t’i paraqitet shqiptarëve mbi parimet e saj të vërteta.

Kërkohet një ndryshim i madh në mënyrë që të tregojmë vitalitetin tonë për tu paraqitur si një forcë vërtet e ndryshuar, si një forcë politike që qëndron e përkushtuar ndaj lirisë dhe vlerave të saj për qytetarin shqiptar. duhet të vrasim frikën dhe ajo vritet me fjalën tonë në çdo skaj të Shqipërisë, me qytetarët dhe grupet e interesit.