BREAKING NEWS

Ministria del me bilancin zyrtar/ Si u zgjerua harta e koronavirusit, ja sa raste të reja kemi në 24 orët e fundit

Ministria del me bilancin zyrtar/ Si u zgjerua harta e koronavirusit, ja sa
x

Politike

Mblidhet Këshilli Politik për Reformën Zgjedhore, opozita ulet në tryezë me PS

Mblidhet Këshilli Politik për Reformën Zgjedhore, opozita ulet

Sapo ka nisur mbledhja e këshillit politik në tryezën e Reformës Zgjedhore.
Kjo mbledhje vjen pas përlasjeve të vazhdueshme mes mazhorancës dhe opozitës, ku kjo e fundit ka deklaruar se nuk janë marrë parasysh propozimet që janë bërë, kësisoj ajo vendosi të bojkotojë mbledhjet e fundit.

Tema e diskutimit ditën e sotme do të jetë financimi i fushatës zgejdhore, roli i policisë në proces, monitorimi i ambientit të monitorimit të zgjedhjeve me kamera, Kolegji Zgjedhor, etj.

Reforma siç është dakordësuar më herët mes palëve politike duhet të mbyllet brenda majit, por ecuria e saj varet nga kompromisi mes palëve mbi pikat kyçe të reformës.

Më të lexuarat