BREAKING NEWS

Asnjë viktimë, bien infektimet në vend, MSH përditëson të dhënat: Ja sa raste të reja u shënua në 24 orët e fundit nga koronavirusi

Asnjë viktimë, bien infektimet në vend, MSH përditëson
x
BREAKING NEWS

Kryeministri Rama jep një tjetër lajm fantastik

Kryeministri Rama jep një tjetër lajm fantastik
x
BREAKING NEWS

Pas dënimit me 2 vite burg të ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla, Rama jep mesazhin e fortë në France 24, paralajmëron ndryshimin e madh: Do të bëjmë çfarë është e mundur që...

Pas dënimit me 2 vite burg të ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla, Rama
x
BREAKING NEWS

Zbardhen emrat! Kush janë dy vëllezërit dhe i riu nga Tepelena që donin të vrisnin biznesmenin e njohur në Sarandë?

Zbardhen emrat! Kush janë dy vëllezërit dhe i riu nga Tepelena
x

Politike

Mblidhet Komisioni Hetimor/ Myslim Murrizi kërkesë urgjente: Duhen menjëherë informacione nga SHISH dhe Anti-terrori, për hetimin e Ilir Metës

Mblidhet Komisioni Hetimor/ Myslim Murrizi kërkesë urgjente: Duhen

Nënkryetari i komisionit Hetimor për shkarkimin e Presidentit, Myslym Murrizi gjatë fjalës së tij u shpreh se duhet një hetim më i thelluar. 

Murrizi, kërkoi informacion nga agjensitë ligjzbatuese, që t’u vihej në dispozicion i gjithë materiali që kishin mbledhur për veprimtarinë e paligjshme të presidentit Meta.

“Do doja që në emër të komisionit t’i kërkoja informacione agjensive ligjzbatuese SHISH, agjensive të anti-terrorit, gjatë zhvillimit të fushatës, përsa i përket veprimeve të paligjshme apo thirrjet publike të bera nga presidenti i Republikës.

Mendoj, sic thotë edhe kodi, për pjesën e materialeve që vijnë nga agjensitë ligjzbatuese, nuk ka përse të bëhen publike.

Po mos t’a bëjmë shumë hermetike se duke mos dhënë asnjë lloj informacioni se cfarë po bëjmë, duket sikur cfarë po bëjmë, sikur po bëjmë ndonjë puc shteti. Ndoshta ka pasur takime me indicvidë të cilët mund të shkaktonin dhunë, por gjithsesi ne do të respektojmë ato cfarë do të vendosen nga agjensitë ligjzbatuese”- tha Murrizi.