Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Mblidhet Shtabi i Emergjencave, Taulant Balla tregon cilat janë pasojat e përllogaritura nga tërmetet

Postuar: 21/09/2019 - 20:58

Pas tërmetit të fuqishëm mblidhet Shtabi i Emergjencës në Qarkun e Elbasanit, ku i pranishëm ka qënë edhe Taulant Balla.

Përmes një postimi në rrjetin social facebook, Balla deklaron se deri më tani fatmirësisht në Qarkun e Elbasanit nuk raportohet asnjë qytetar i dëmtuar.

Postimi i plotë i Taulant Ballës

Mblodhëm Shtabin e Emergjencës të Qarkut Elbasan. Deri më tani fatmirësisht  nuk raportohet asnjë qytetar i qarkut Elbasan i lënduar. Sipas Ballës deri në orën 20.00 raportohen 20 shtëpi banimi të dëmtuara pjesërisht në bashkitë Elbasan, Librazhd, Cërrik, Belsh dhe Peqin. Ndërkohë që deri në orën 20.00 raportohen 20 shtëpi banimi të dëmtuara pjesërisht në bashkitë Elbasan, Librazhd, Cërrik, Belsh dhe Peqin. Po ashtu është dëmtuar një urë e tipit pasarelë dhe një kabinë elektrike, tek e cila repartet e OSHEE po punojnë për riparimin. Nesër në mëngjes do të verifikohen edhe të gjitha kopshtet dhe shkollat në të gjithë Qarkun.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 08/12/2019 - 11:44

Biznesmeni Gjergj Luca ka debatuar ashpër Në studion e Top Talk me deputetin e opozitës së re Lefter Maliqi.

Ky I fundit nuk e pranon idenë se Qeveria mund të menaxhojë situatën.

Debati

Postuar: 08/12/2019 - 10:57

Sot, kjo përkujtohet çdo vit në Shqipëri si Dita e Rinisë.

Postuar: 08/12/2019 - 09:50

Kreu i Qendrës Shqiptare për Kërkime Ekonomike, Zef Preçi,  ka reaguar pas deklaratës së kry

Postuar: 08/12/2019 - 09:38

Reforma në drejtësi, ngritja e SPAK, raportet Qeveri-Presidencë, situata politike në tërësi dhe t

Postuar: 08/12/2019 - 09:31

Kryeministri i vendi Edi Rama ka mbërritur në Stamboll të Turqisë, ku para pak çastesh ka zhvillu

Postuar: 08/12/2019 - 09:30

Presidenti Ilir Meta ka marrë një goditje tepër të fortë nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Postuar: 08/12/2019 - 09:10

Akti i fundit i firmosur nga Arta Marku para lënies së detyrës është një udhëzim për pavarësinë e