BREAKING NEWS

“FBI”-ja shqiptare nis punën më 1 shtator, zbardhen detajet ku do të jetë selia

“FBI”-ja shqiptare nis punën më 1 shtator, zbardhen
x

Politike

Mblidhet Shtabi i Emergjencave, Taulant Balla tregon cilat janë pasojat e përllogaritura nga tërmetet

Mblidhet Shtabi i Emergjencave, Taulant Balla tregon cilat janë pasojat e

Pas tërmetit të fuqishëm mblidhet Shtabi i Emergjencës në Qarkun e Elbasanit, ku i pranishëm ka qënë edhe Taulant Balla.

Përmes një postimi në rrjetin social facebook, Balla deklaron se deri më tani fatmirësisht në Qarkun e Elbasanit nuk raportohet asnjë qytetar i dëmtuar.

Postimi i plotë i Taulant Ballës

Mblodhëm Shtabin e Emergjencës të Qarkut Elbasan. Deri më tani fatmirësisht  nuk raportohet asnjë qytetar i qarkut Elbasan i lënduar. Sipas Ballës deri në orën 20.00 raportohen 20 shtëpi banimi të dëmtuara pjesërisht në bashkitë Elbasan, Librazhd, Cërrik, Belsh dhe Peqin. Ndërkohë që deri në orën 20.00 raportohen 20 shtëpi banimi të dëmtuara pjesërisht në bashkitë Elbasan, Librazhd, Cërrik, Belsh dhe Peqin. Po ashtu është dëmtuar një urë e tipit pasarelë dhe një kabinë elektrike, tek e cila repartet e OSHEE po punojnë për riparimin. Nesër në mëngjes do të verifikohen edhe të gjitha kopshtet dhe shkollat në të gjithë Qarkun.