Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Mblidhet sot Kuvendi, betohet deputetët e rinj të opozitës dhe PS/ Kush është çështja e nxehtë me Presidentin që do të votohet në Parlament?

Postuar: 16/05/2019 - 08:29

Ditën e sotme pritet të zhvillohet seanca plenare e radhës.

Një ndër pikat e rendit të ditës është votimi i dekretit te presidentit për vettingun në polici.

Ndërkohë pritet që ditën e sotme të betohen edhe deputetët e rinj të opozitës që do t'i bashkohen Kuvendit.

Gjithashtu do të betohen edhe katër deputetët e PS të cilët zëvendësuan ata që dhanë dorëheqjen për të kandiduar në zgjedhjet e 30 Qershorit.

Nga ana tjetër, opozita e bashkuar nuk ka njoftuar për një protestë gjatë kohës që zhvillohet seanca.

Kujtojmë se herët e kaluara të rinjtë e FRPD dhe LRI kanë zhvilluar protesta simbolike para parlamentit.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/05/2019 - 23:56

Familja e presidentit, Ilir Meta gjatë vitit 2018 ka mundur të fusë në arkën e vet, ndër të tjera edhe 39 mijë euro nga shitja e një shtëpie.Në deklaratën e pasurisë të dorëzuar në ILDKP, familja presidenciale ka dekl

Postuar: 23/05/2019 - 23:02

Ish-kryeminsitri Sali Berisha, i është përgjigjur nga studio e ‘Opinion’ akuzave të P

Postuar: 23/05/2019 - 22:55

Kryetari i Partisë Konservatore, Kujtim Gjuzi i ftuar në emisionin “360 Gradë” në RTV

Postuar: 23/05/2019 - 22:50

Aktori Laert Vasili i kërkoi kreut të partisë Konservatore, Kujtim  Gjuzi se nëse në 25 maj

Postuar: 23/05/2019 - 22:38

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma deklaroi në emisionin Open se letrat e Edi Ramës

Postuar: 23/05/2019 - 22:38

Duke folur për debatin për krizën politike gazetari Robert Rakipllari ka pyetur drejtpërdrejt Ber

Postuar: 23/05/2019 - 22:30

Sali Berisha ka komentuar “sulmin” mbi ambasadorin e OSBE-së, Bernd Borchardt.