BREAKING NEWS

"Prapaskenat" e forta nga gazetarja e njohur, zbulohet faktori që mund të përmbysë rezultatin në Shkodër

"Prapaskenat" e forta nga gazetarja e njohur, zbulohet faktori që
x
BREAKING NEWS

Zbulohet lëvizja e Ramës! Gazetarja zbardh detajet: Ja deputeti që lë mandatin për t’u bërë kryebashkiak (Emri)

Zbulohet lëvizja e Ramës! Gazetarja zbardh detajet: Ja deputeti
x
BREAKING NEWS

“Si u vu në lëvizje SHBA nga korrupsioni i Ramës”, ish-deputeti plas deklaratën e fortë dhe bën denoncimin e bujshëm

“Si u vu në lëvizje SHBA nga korrupsioni i Ramës”,
x
BREAKING NEWS

Heqja e kamerave, eksperti Karamuço zbulon gabimin e madh të policisë: Operacion i gabuar, ja çfarë duhej bërë

Heqja e kamerave, eksperti Karamuço zbulon gabimin e madh të
x
BREAKING NEWS

"Ishte njeriu i afërt i Vis Martinajt"/ Artan Hoxha zbardh detajet e forta nga atentati i Ylli Brahimit: Atentatorët bllokuan valët e kamerave

"Ishte njeriu i afërt i Vis Martinajt"/ Artan Hoxha zbardh
x
BREAKING NEWS

"McGonigal i bëri të gjithë matufë", Likometa reagon për korrupsionin e ish-agjentit: Ka përpjekje për të njollosur Edi Ramën në SHBA

"McGonigal i bëri të gjithë matufë", Likometa
x
BREAKING NEWS

Analisti zbërthen lëvizjen e dyshimtë të Bashës: Po luan me mendjen e Berishës, në momentin...

Analisti zbërthen lëvizjen e dyshimtë të Bashës: Po
x
BREAKING NEWS

Ramës do t’i konfiskohen dhuratat nga FBI? Ish-deputeti zbardh detaje nga hetimi: Ja çfarë pritet të ndodhë

Ramës do t’i konfiskohen dhuratat nga FBI? Ish-deputeti zbardh detaje
x

Politike

Mbrapa sulmit të Berishës qëndron Rama? Ilir Demalia revoltohet me situatën në Shqipëri: Ngjarje e shëmtuar dhe e papranueshme

Mbrapa sulmit të Berishës qëndron Rama? Ilir Demalia revoltohet

Gjatë një lidhje direkte për një emision televiziv, analisti Ilir Demalia deklaroi se sulmi ndaj Sali Berishës në protestën e 6 dhjetorit është një ngjarje e shëmtuar dhe e papranueshme dhe se dhuna është tipar dallues i njerëzve primitiv.

Demalia: Çdo ngjarje dhune është një ngjarje e shëmtuar dhe e papranueshme. Unë jam kundër dhunës. Njeriu ka fjalën. Dhuna është e papranueshme në gjithë botën e qytetëruar. Vetëm njerëzit primitiv përdorin dhunën. Ngjarjen e sheh pasojë të klimës së rëndë në vend.

Demalia: Në Shqipëri është një klimë shumë e agravuar, që kur zbret në aeroport sheh fytyra të egra. Kjo vjen nga gjithë situata sociale, ekonomike dhe retorika politike. Gjithë diskursi politik është një dhunë verbale. Po të ndjekësh parlamentin, emisionet televizive të gjithë janë të egër, të dhunshëm.

Ndërsa opozita pretendon se agresori i Berishës është agjent i policisë kriminale dhe sulmi është kryer me urdhër të kryeministrit, Demalia thotë se Rama nuk ka asnjë interes ta bënte këtë.

Por i sigurt është se shoqëria shqiptare ka akoma të mpiksur mentalitetin kanunor.