BREAKING NEWS

Ish-drejtuesja e Prokurorisë së Tiranës Elisabeta Imeraj flet hapur, nga dënimi i Sali Berishës, burgosja e Fredi Belerit, te arratisja e Arben Ahmetajt dhe hetimet e SPAK ndaj Ilir Beqajt, ja çfarë pritet të ndodhë me dosjet “përvëluese”

Ish-drejtuesja e Prokurorisë së Tiranës Elisabeta Imeraj flet
x
BREAKING NEWS

Muharrem Xhafa zbardh prapaskenat e forta nga 20 shkurti i vitit 1991: Ja plani i Ramiz Alisë për të rrëzuar bustin e Enver Hoxhës, si i liruan në fshehtësi bulonat, infiltrimi i Berishës dhe roli i Hekuran Isait, shumica e studentëve të dhjetorit ’90 ...

Muharrem Xhafa zbardh prapaskenat e forta nga 20 shkurti i vitit 1991: Ja plani
x
BREAKING NEWS

Njeriu i vetëm që filmoi pamjet e rrëzimit të bustit të Enver Hoxhës rrëfen të pathënat: Ja çfarë ndodhi më 20 shkurt 1991, nga telefonata alarmante e Adil Çarçanit për zhdukjen e videos, roli i Sali Berishës, Ramizit, Nexhmijes, infiltrimi i sigurimsa...

Njeriu i vetëm që filmoi pamjet e rrëzimit të bustit të
x
BREAKING NEWS

Arben Ahmetaj e akuzoi se fshihet pas inceneratorit të Tiranës, kryebashkiaku Erion Veliaj reagon për herë të parë dhe tregon si qëndron e vërteta, i cilëson sulmet e tij shpifje dhe i kërkon të bëhet burrë e të përballet me drejtësinë

Arben Ahmetaj e akuzoi se fshihet pas inceneratorit të Tiranës,
x
BREAKING NEWS

Edi Rama dhe Belinda Balluku përfundojnë në SPAK për aferën e inceneratorëve dhe rrugën Korçë-Ersekë, zbardhet dosja e PD zyrtare me provat “përvëluese”

Edi Rama dhe Belinda Balluku përfundojnë në SPAK për
x
BREAKING NEWS

Thellohen hetimet për Koncesionin e Sterilizimit, SPAK pyet për dy orë Ogerta Manastirliun, nga ndryshimi i kontratës koncesionare, te rritja e kostos në mënyrë abuzive për buxhetin e shtetit, ja vendimet që mund ta fundosin

Thellohen hetimet për Koncesionin e Sterilizimit, SPAK pyet për dy
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ja pse Blinken erdhi në Tiranë dhe arsyet pse refuzoi të takojë opozitën, baza e Kuçovës investim amerikan dhe mesazh për Moskën

Kreshnik Spahiu: Ja pse Blinken erdhi në Tiranë dhe arsyet pse refuzoi
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Amerikanët investuan te Sali Berisha, ja e vërteta tronditëse që mësuan kur e futën në skaner pas vitit ’94, nga përplasja me senatorët e SHBA, te akuzat për luftë civile në 1997 dhe të gjitha mesazhet e fshehta të Blinken nga vizita në Tir...

Frrok Çupi: Amerikanët investuan te Sali Berisha, ja e vërteta
x

Politike

“Mburojë rreth vetes që ta mbrojë atë nga SPAK”/ Situata politike në gjendje të keqe, shpërthen analisti i njohur: Opozita në vend që të luftojë me Ramën, po e ndihmon të qëndrojë në pushtet

“Mburojë rreth vetes që ta mbrojë atë nga SPAK”/

Për analistin Ergys Mërtiri situata politike në Shqipëri është në gjendje shumë të keqe, ndërsa prej dy vitesh tashmë kemi një opozitë që është më e keqja dhe më e dobëta në 33 vite pluralizëm.

I ftuar në një program televiziv, Mërtiri u shpreh se kemi të bëjmë me një opozitë të falimentuar sa i përket imazhit të besueshmërisë publike.

“Prej dy vitesh tashmë opozita është në një situatë të paprecedentë dhe të paparë askund në këtë lloj niveli me vetveten dhe që do të thotë se prej dy vitesh nuk merret fare me qeverinë.

Pra këtë qeveri kaq të keqe në pushtet e ka lënë të pacenuar dhe nuk ka asnjë lloj aksioni politik që ka për qëllim që ta rrëzojë këtë qeveri.

Gjithçka që po bën opozita është lufta për mbijetesë e Sali Berishës. Ky i fundit bën sikur po lufton egërsisht me Edi Ramën, bën sikur po prodhon një aksion politik radikal, ku në fakt ky aksion politik nuk ka fare për qëllim të rrëzojë Edi Ramën, por përkudrazi e ndihmon atë të qëndrojë në pushtet, duke prodhuar një imazh të keq për vetë opozitën.

Ky aksion vetëm prodhon një mburojë rreth vetes që ta mbrojë atë nga SPAK, a thua se SPAK-u po e dënon politikisht Sali Berishën”, u shpreh ndër të tjera, analisti Ergys Mërtiri.


  

 

Më të lexuarat