Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Mbyllja e basteve sportive/ Braçe bën publike presionet kriminale në drejtim të deputetëve, ja kush i ka bërë

Postuar: 23/10/2018 - 10:53

Ditën sotme përfaqësuesi e Komisionit të Ekonomisë janë mbledhur për të diskutuar për ligjin për “Lojërat e Fatit". Në këtë mbledhje deputeti Erion Braçe deklaroi se kjo periudhë nuk ka qenë e lehtë për deputetët e mazhorancës si pasojë e kërcënimeve kriminale që i’u janë detajuar

“Deputetët nuk e kanë të lehtë të votojnë për  projektligjin. Ata kanë pasur presion maksimal kriminal nga ata që drejtojnë bastet sportive. Këta deputet meritojnë  një respekt të madh.

Pas të enjtes fund ekzistencës së lojërave të fatit.  Kush nuk zbaton ligjin do të përballet me pasojat. Bastet sportive nuk kanë zbatuar ligjin. Në vendet e zhvilluara bastet janë monopol i shtetit”, tha Braçe ndër të tjera.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/08/2019 - 15:12

Ylli Manjani, ish-ministër i Drejtësisë, ka reaguar lidhur me ngjarjen e ndodhur mes Mihal Kokëdhimës dhe një grupi turistësh spanjollë, duke bërë një paralelizëm mes këtij episodi dhe asaj që ndodh në politikë.

Postuar: 19/08/2019 - 13:54

Mësohet se kryedemokrati Lulzim Basha është nisur drejt Shkodrës.

Postuar: 19/08/2019 - 13:31

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazmend Bardhi, ka reaguar lidhur me protestën e organizuar nga

Postuar: 19/08/2019 - 13:18

Kryetarja e bashkisë së Shkodrës ka mbajtur fjalën e saj para mbështetësve të PD-së të cilët ndod

Postuar: 19/08/2019 - 13:04

Sekretari i Përgjithshëm Bardh Spahia po zhvillon në këto momente një takim me kryetaren e bashki

Postuar: 19/08/2019 - 13:03

Për situatën që po ndodh sot në Shkodër, ka ardhur edhe reagimi i parë nga Partia Socilaiste.

Postuar: 19/08/2019 - 12:50

Pas përplasjes së ashpër që po ndodh në qytetin e Shkodrës mes militantëve të Partisë Demokratike