Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Mbyllja e frekuencave analoge, zbardhet kërkesa e PD për shtyrjen e afatit

Postuar: 11/09/2018 - 15:55

Zbardhet kërkesa e Partisë Demokratike për shtyrjen e afatit për mbylljen e frekuencave analoge.

Në kërkesën e Kryetares së Komisionit të Medias, Albana Vokshi për  AMA-n theksohet që afati të shtyhet deri  në mundësimin e dekoderave për të gjitha familjet shqiptare. Kërkesa për shtyrjen e afatit është firmosur nga të gjithë deputetët e opozitës në Komisionin e Medias.

Në letër thuhet se: “Ndërprerja e transmetimeve televizive është, ndër të tjera, një shkelje e hapur e të drejtës kushtetuese për informim, siçparashikohet në nenin 23 të Kushtetutës së Shqipërisë dhenenin 10 të Konventës Europiane për të Drejtat e Njeriut.’

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 4

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/11/2018 - 16:36

Kryetari i Partisë Demokratike, ka zhvilluar pasditen e sotme një bshkëbisedim me të rinjtë e FRPD-së në qytetin e Beratit, ku ka folur edhe lidhur me banorët e “Astirit”, shtëpitë e të cilëve preken nga p

Postuar: 18/11/2018 - 16:07

Kryeministri Edi Rama përtej rubrikës javore “Përgjigjia ime”, nuk ka hequr dorë edhe

Postuar: 18/11/2018 - 15:48

Ish-oficeri i anti-Drogës Dritan Zagani reagoi ashpër përmes një postimi në Facebook lidhur me çë

Postuar: 18/11/2018 - 14:55

Partia Demokratike ka vazhduar edhe sot akuzat ndaj kryebashkiakut të Durrësit, Vangjush Dako.

Postuar: 18/11/2018 - 14:24

Kryeministri Edi Rama, me anë të komenteve që u është përgjigjur qytetarëve në Facebook, është sh

Postuar: 18/11/2018 - 14:09

Kreu i grupit parlamentar të LSI Petri Vasili ka i është ‘përveshur’ kryeministrit Ed

Postuar: 18/11/2018 - 14:02

Si duket kryeministri Edi Rama përtej rubrikës javore “Përgjigjia ime”, nuk ka hequr