BREAKING NEWS

Reagon menjëherë BE-ja pas takimit me Qeverinë dhe ka një mesazh të fortë: Kemi shqetësime serioze për ...

Reagon menjëherë BE-ja pas takimit me Qeverinë dhe ka një
x
BREAKING NEWS

TRAGJIKE/ Gjendet i vdekur pronari i hotelit, policia zbardh detajet për biznesmenin: U dogj brenda dhomës

TRAGJIKE/ Gjendet i vdekur pronari i hotelit, policia zbardh detajet për
x
BREAKING NEWS

10 ditë të nxehta për Vuçiçin, duhet të zgjedhë të njohë Kosovën dhe të bojkotojë Putinin, ose do të pësojë të njëjtin fat si Rusia, ja takimet e vështira që e presin presidentin serb

10 ditë të nxehta për Vuçiçin, duhet të
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Berisha është fajtor për vrasjen e rreth 3 mijë vetëve, ka djegur njerëz të gjallë dhe ka eliminuar kundërshtarë politikë, bashkë me Metën janë bashkëpunëtorë për grabitjen e floririt të Krrabës, ja çfarë ndodhi pasi e vodhën...

Frrok Çupi: Berisha është fajtor për vrasjen e rreth 3
x
BREAKING NEWS

Nis protesta para Kryeministrisë. Zbardhet çfarë po ndodh

Nis protesta para Kryeministrisë. Zbardhet çfarë po ndodh
x
BREAKING NEWS

Çfarë do të ndodhë në hapësirën shqiptare? Niko Peleshi jep lajmin: Nënshkruhet sot kontrata 6 milionë dollarë

Çfarë do të ndodhë në hapësirën shqiptare?
x
BREAKING NEWS

Rama mbledh në “Vilën 30” ambasadorët e huaj, zbardhet arsyeja e takimit

Rama mbledh në “Vilën 30” ambasadorët e huaj,
x
BREAKING NEWS

“Një kafe, ose do përfundoni në komisariat”/ U kërkonte para qytetarëve, Policia e Shtetit merr vendimin drastik për efektivin, në hetim edhe... (Emrat)

“Një kafe, ose do përfundoni në komisariat”/ U
x

Politike

Mbyllja e kolegjit turk, reagon ashpër PD: I pafytyrë dhe i paburrë, si gjithmonë…! Iu bind urdhrit të sulltanit

Mbyllja e kolegjit turk, reagon ashpër PD: I pafytyrë dhe i

Deputeti i Partisë Demokratike, njëherazi kryetar i këshillit kombëtar të demokratëve, Edi Paloka, ka reaguar me anë të një postimi në ‘Facebook’, në lidhje me mbylljen e një shkolle të njohur jopublike në Tiranë. Fjala është për heqjen e licencës së shkollës “Mehmet Akif Ersoy”.

Nëse Evis Kushi, ministrja e arsimit u mundua të sqaronte sot në mëngjes se ky veprim nuk ka prapavijë, por është rezultat i konstatimit të një sërë shkeljeve të legjislacionit në fuqi nga zotëruesit e licencës, Paloka sulmon direkt kreun e ekzekutivit shqiptar:

“I pafytyrë dhe i paburrë, si gjithmonë… E di kushdo se kjo shkollë është mbyllur me urdhër të baba sulltanit, që në këmbim të bindjes i ofron Ramës çarter personal dhe një mundësi për azil nesër në sulltanat. Po ky i pafytyrë nuk ka guximin as ta pohojë.

 

Më të lexuarat