BREAKING NEWS

“Ku është Arben Ahmetaj?”/ Taulant Balla zbulon çfarë ka ndodhur me ish-ministrin

“Ku është Arben Ahmetaj?”/ Taulant Balla zbulon
x
BREAKING NEWS

Në kërkim për skandalin e inceneratorëve, arrestohet Stela Gugallja. Ja në çfarë vendi të botës është ndaluar

Në kërkim për skandalin e inceneratorëve, arrestohet Stela
x
BREAKING NEWS

Çështja “Rama-McGonigal”, PS pranon kërkesën e PD, zbardhen me shpejtësi detajet e minutave të fundit

Çështja “Rama-McGonigal”, PS pranon kërkesën e
x
BREAKING NEWS

Kujt i përkisnin paratë që u grabitën në banesën e Alda Klosit? Ja si përgjigjet avokati i ish-zyrtares

Kujt i përkisnin paratë që u grabitën në banesën e
x
BREAKING NEWS

Tërbohet Berisha, zbulon SMS që Yuri Kim i dërgoi bashkëpunëtores së tij pas shpalljes “non grata”, fton militantët të “rrethojnë” Kuvendin dhe dërgon “kamikazë” te shtëpia e Ramës në Surrel

Tërbohet Berisha, zbulon SMS që Yuri Kim i dërgoi
x
BREAKING NEWS

Pas vendimit të Gjykatës për Alda Klosin, reagon menjëherë avokati i saj: Ka pasur një debat të gjatë në këtë seancë. Ja versioni që ka dhënë Rozeta Dobi për herë të katërt

Pas vendimit të Gjykatës për Alda Klosin, reagon
x
BREAKING NEWS

E fundosi pastruesja/ Gjykata merr vendimin për Alda Klosin që iu gjetën mbi 500 mijë euro cash në banesë

E fundosi pastruesja/ Gjykata merr vendimin për Alda Klosin që iu
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha i bindur se “Hamza” Ilir Meta do e tradhtojë sërish, ja pse kreu i “Foltores” nuk do futet në zgjedhjet e 14 majit me logon e PL dhe dera e hapur e pazarit për “non gratin” e lirinë e Shkëlzenit

Sali Berisha i bindur se “Hamza” Ilir Meta do e tradhtojë
x

Politike

“Ç’më duhet mua PD e Primaret, përgjigju”/ Plas sherri në studio, kandidati për Bashkinë e Tiranës i kthehet keq Fevziut: A ka mundësi, programin e ka partia

“Ç’më duhet mua PD e Primaret, përgjigju”/

Moderatori Blendi Fevziu ka debatuar me avokain Fatmir Merkoçi, një prej kandidatëve të Primareve të Partisë Demokratike për Tiranën. Fevziu e pyeti Merkoçin e ftuar në ‘Opinion’ se cilat janë pikt e tij kryesore që do të ndryshonte në Tiranë, por avokati tha se nuk ka një të tillë, pasi atë e bën partia. Merkoçi u shpreh se ai sot kërkon votën e anëtarëisë dhe jo të qytetarëve, kështu që nuk ka pse të prezantojë platformë. Replikat mes tyre vijuan.

Pjesë nga bisedat: 

Blendi Fevziu: Ec me tre pikat e zotit Merkoçi, kush janë

Fatmir Merkoçi: Tre pikat kryesore

Blendi Fevziu: E çfarë propozoni ju si kandidat për kryetar bashkie

Fatmir Merkoçi: Ne kemi krijuar një parti të djathtë, duke qenë se PD-ja ka qenë një…

Blendi Fevziu: Çfarë do bëni për Tiranën

Fatmir Merkoçi: A ka mundësi Blendi, unë kam garën brenda Partisë

Blendi Fevziu: S’më duhet mua ç’do bëjë PD-ja, më duheni ju, programi juaj

Po unë s’kam ardhur këtu për partinë, kam ardhur për konceptin konservator, nuk jam përballë Partisë Socialiste dhe Erion Veliajt këtu, kjo është gafa më e madhe, dalin me program dhe pastaj…

Blendi Fevziu: Ti do u përgjigjesh pyetjeve që të bëj unë, çfarë programi keni për qytetin

Fatmir Merkoçi: Jo

Blendi Fevziu: Si jo? Për qytetin po kandidoni, jo për PD-në.

Fatmir Merkoçi: Dalim te e majta pastaj dhe bëjmë propagandë, unë pot ë them që jam në konceptin e konservatorit.

Blendi Fevziu: Ore s’më duhet koncepti yt, por koncepti im.

Fatmir Merkoçi: Unë ofroj një fushatë që të dal i pari dhe të përmbys Erion Veliajn. Të caktojmë çfarë janë Primaret.

Blendi Fevziu: Ç’më duhen mua primaret, çfarë projekti keni për të djathtët

Fatmir Merkoçi: Por s’ma jep qytetari mua, por anëtarësia

Blendi Fevziu: Po e kërkon për qytetin more

Fatmir Merkoçi: Anëtarësia me voton mbi bazën e vlerave dhe kontributeve

Blendi Fevziu: Dhe mbi programin që ke për qytetin. Ke program s’ke program.

Fatmir Merkoçi: Programi është i partisë

Blendi Fevziu: Po si i partisë more, çfarë diference keni ju, merrni programin pra dhe dilni, ç’rëndësi ka pastaj

Fatmir Merkoçi: Këtu koncepti janë Primaret

Blendi Fevziu: E ke marrë programin ti zotëri, cilat janë pikat e platformës tëndë për qytetin, çfarë vizioni ke pqr qytetin.

Më të lexuarat