Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

"Më duket se ky është një kurth", Dashamir Shehi: Rama nuk shqetësohet fare

Postuar: 21/10/2019 - 22:20

Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi  tha se kryeministri Rama po synon që çdo pushtet ta ketë nën kontrollin e vet.

Sipas tij, Rama nuk po shqetësohet fare pasi mendon që kjo është mënyra më e mirë për të qeverisur

“Mënyra e vetme që di të qeverisi ky njeri është si në kohën e vjetër të Enver Hoxhës, sigurisht e adaptuar.  Të jeni të sigurt që nëse Enver Hoxha do të ishte gjallë sot do të ishte moderuar në kuptimin se si manovrohen gjërat. Ky e do çdo gjë të vetin. Secili prej njerëzve sot që janë marrë me politikë, prej 30 vjetëve, 20 ose sa të duash, kur mendonte që mund të marrë të gjithë bashkitë e Shqipërisë pa kundërshtarë do të thoshte, më duket se ky është një kurth. 

Si mund t'i marrë? Edhe po të m'i falin si mund të qeverisë vetëm, do trembesh vetë do të fliste me miqtë e do t'u thoshte se po na fusin në një kurth pa kthim dhe do të bënte çdo gjë do të dorëzonte vetëm për ta dhënë. E njëjta gjë, po largohen nga parlamenti, ku shkojnë këto, duan të na lënë vetëm? Vetmia politike, ky nuk shqetësohet fare, ky mendon që kjo është mënyra më e mirë për të qeverisur nuk na bezdisin më këto nuk i kemi nëpër këmbë”, tha Shehi në Ora News.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/11/2019 - 22:22

Ish ministri Ditmir Bushati është duke kryesuar misionin vëshgues të OSBE në zgjedhjet parlamentare të Bjellorusisë.

Postuar: 15/11/2019 - 22:01

Kryetarja e Bashkisë Shkodër në detyrë,  Voltana Ademi e ftuar në emisionin “Pa protok

Postuar: 15/11/2019 - 21:59

Arta Vorpsi, kandidatja e cila ishte e para në listën për vakancën e shpallur nga Kreu i Shtetit,

Postuar: 15/11/2019 - 21:48

Kryetarja e Bashkisë së Shkodërës në detyrë Voltana Ademi e ftuar në emisionin 'Pa Protokoll&

Postuar: 15/11/2019 - 21:14

Partia Demokratike ka marrë në mbrojtje Ilir Metën, në debatin që po zhvillohet për emërimet në G

Postuar: 15/11/2019 - 21:02

Presidenti Ilir Meta ka bërë një deklaratë shumë të fortë teksa po fliste të premtën para gazetar

Postuar: 15/11/2019 - 20:46

Nga samiti i Selanikut, ambasadori i SHBA-së në Greqi Geoffrey R.