BREAKING NEWS

Muharrem Xhafa rrëfen të pathënat: Ja si Ramiz Alia në fshehtësi të plotë e me dredhi, i orientuar, i udhëzuar, dhe i detyruar prej agjenturave të huaja organizoi lëvizjen e Dhjetorit ’90, nga infiltrimi i spiunëve të ish-Sigurimit të Shtetit, te pazar...

Muharrem Xhafa rrëfen të pathënat: Ja si Ramiz Alia në
x
BREAKING NEWS

Ja sekretet e errëta që fsheh “Foltorja”, Evi Kokalari u plas skandalet Shkëlzenit, Ilir Metës, Albana Vokshit, Flamur Nokës, Edi Palokës dhe Abi Malltezit: Si më kanë kërcënuar njerëzit e Sali Berishës, ju tregoj të gjitha pazaret e tyre të pista...

Ja sekretet e errëta që fsheh “Foltorja”, Evi Kokalari u
x
BREAKING NEWS

Britania “mesazh” SPAK-ut për Sali Berishën, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve dhe paralajmëron një tjetër listë me “non-grata”, Londra e përkushtuar të çmontojë lidhjet mes krimit, korrupsionit dhe politikës...

Britania “mesazh” SPAK-ut për Sali Berishën, ambasadori
x
BREAKING NEWS

SPAK i ka futur nën hetim, zbardhet pasuria e Damian Gjiknurit dhe Olta Xhaçkës, nga apartamentet, garazhet, te llogaritë bankare, ja dokumentet

SPAK i ka futur nën hetim, zbardhet pasuria e Damian Gjiknurit dhe Olta
x
BREAKING NEWS

Ja pse Edi Rama sulmoi amerikanët dhe SPAK në Kongres, zbardhet lista me deputetë, ish-deputetë, ministra, ish-ministra dhe kryebashkiakë që presin radhën për në qelinë e burgut

Ja pse Edi Rama sulmoi amerikanët dhe SPAK në Kongres, zbardhet lista
x
BREAKING NEWS

Nga Azem Hajdari, Shinasi Rama, Sali Berisha, Aleksandër Meksi, Gramoz Pashko, te Sabri Godo dhe Remzi Lani, Ilir Demalia nxjerr listën “bombë” të personazheve “VIP” që ishin pjesë e ish-Sigurimit të Shtetit dhe Partisë së Punës, ja pseudonimet...

Nga Azem Hajdari, Shinasi Rama, Sali Berisha, Aleksandër Meksi, Gramoz
x
BREAKING NEWS

Olsi Rama i përfshirë në trafiqe, Gazment Bardhi kërcënon Edi Ramën dhe pritet të bëjë publike më 14 dhjetor 2023 dosjen e vëllait të kryeministrit

Olsi Rama i përfshirë në trafiqe, Gazment Bardhi
x
BREAKING NEWS

Gjysma e qeverisë në burg dhe gjysma nën hetim, Edi Rama mbledh Kongresin e PS dhe nis sulm frontal kundër SHBA dhe SPAK, në panik nga republika e prokurorëve

Gjysma e qeverisë në burg dhe gjysma nën hetim, Edi Rama mbledh
x

Politike

“Më ka hedhur në gjyq”/ Brisida Shehaj zbulon çfarë ka ndodhur mes saj dhe kryeministrit Rama, befasohet Blendi Fevziu: Qenka ndjerë i fyer…

“Më ka hedhur në gjyq”/ Brisida Shehaj zbulon

Nënkryetarja e LSI Brisida Shehaj në emisionin ‘Opinion’, ka treguar se kryeministri i vendit Edi Rama e ka hedhur në gjyq.

Shehaj ka thënë se mesa duket kryeministri Rama është ndjerë i fyer nga ato që Shehaj ka deklaruar duke shtuar se shpreson që kryeministri të vijë dhe të përballet me të në seancën gjyqësore.

Brisida Shehaj: Rama shpresoj që të vijë në gjyqin me mua.

Blendi Fevziu: Të ka hedhur në gjyq Rama?

Brisida Shehaj: Po, po. Shpresoj shumë që të vijë personalisht.

Blendi Fevziu: Për çfarë të ka hedhur në gjyq?

Brisida Shehaj: Të ma thonë se nuk ma kanë thënë akoma.

Blendi Fevziu: Rama ty personalisht?

Brisida Shehaj: Po.

Blendi Fevziu: Po ju keni pasur dhe raporte të mira, keni qenë punonjëse e tij.

Brisida Shehaj: Mesa duket qenka ndjerë i fyer dhe nga shpifjet që kam bërë, por unë kam letra për ato që kam thënë dhe shpresoj që të vijë dhe të ia jap letrat në dorë dhe të ia bëj publike.

Blendi Fevziu: Kur e ke gjyqin me Ramën?

Brisida Shehaj: Nuk ka dalë data akoma. Një gjë është e sigurt që Ilir Meta dhe ne nuk do të ndalojmë për inceneratorët.

Më të lexuarat