BREAKING NEWS

Pse po përgjohej ‘Tualanti’? Gazetari Basir Çollaku plas dokumentet ‘bombë’: Del vendimi i gjykatës dhe urdhri për asgjësimin e CD-ve

Pse po përgjohej ‘Tualanti’? Gazetari Basir Çollaku
x
BREAKING NEWS

Tensionohet situata në veri të Kosovës, plagoset efektivi i policisë në Mitrovicë

Tensionohet situata në veri të Kosovës, plagoset efektivi i
x
BREAKING NEWS

Bonusi i Vitit të ri, nis shpërndarja për pensionistët, kreu i ISSH del me njoftimin e rëndësishëm

Bonusi i Vitit të ri, nis shpërndarja për pensionistët, kreu
x
BREAKING NEWS

Nga Milano e deri në Bukuresht, si u paguan me kartën e Zotos udhëtimet e Arben Ahmetajt: 1600 euro për dy netë

Nga Milano e deri në Bukuresht, si u paguan me kartën e Zotos
x
BREAKING NEWS

Ulen çmimet! Vendimi i fundit nga Bordi i Transparencës, ja sa do shiten nafta, benzina e gazi

Ulen çmimet! Vendimi i fundit nga Bordi i Transparencës, ja sa do
x
BREAKING NEWS

Sulmi ndaj Berishës, Nazarko plas deklaratën 'bombë': Skenar i shërbimeve sekrete të vendeve armiqësore

Sulmi ndaj Berishës, Nazarko plas deklaratën 'bombë':
x
BREAKING NEWS

Shkojnë në pikiatë/ Euro zhvlerësim historik ndaj lekut. Nafta rrënon dollarin në tregjet ndërkombëtare

Shkojnë në pikiatë/ Euro zhvlerësim historik ndaj lekut.
x
BREAKING NEWS

Alarm për bombë tek Drejtoria e Kufirit dhe Migracionit në Tiranë, panik tek punonjësit e zyrave

Alarm për bombë tek Drejtoria e Kufirit dhe Migracionit në
x

Politike

‘Më lironi ose do flas’/ Berisha trondit me informacionin për lirimin nga burgu të ish deputetit Alqi Bllako, publikon emrat e dy politikanëve të njohur: E nxorrën se ia kërcëlliti dhëmbët ...

‘Më lironi ose do flas’/ Berisha trondit me informacionin

Ish kryeministri Sali Berisha në një takim me banorët në Memaliaj ka komentuar lirimin me “arrest shtëpie” të ish deputetit të PS Alqi Bllako. 

“Dje liruan deputetin, pasi ua kërcëlliti dhëmbët Veliajt e Ramës. ‘Më lironi ose do flas’ e nxorrën në shtëpi Bllakon që me paret tuaja i kishte lidhur një rrogë 10-12 milionë rrogë mujore të atit sikur të ishte shef ekzekutivi i ndonjë korporate të madhe”, tha Berisha.

Ai komentoi dhe rritjen e çmimit të energjisë dhe akuzoi kryeministrin Rama se “po e përdor energjinë si një shpatë damokleu mbi shqiptarët”.

“Ne nuk jemi asnjë arsye që të jemi në krizë energjitike. Falë asaj strategjie që ndërtoi PD për energjinë, hecet e reja, sot prodhimi i energjisë është mbi dyfishuar në raport me hecet ekzistuese.

Edi Rama e ka kthyer në bixhoz, shet pasurinë tonë publike me cmime që i leverdisin atij e grupit të tij për tu pasuruar dhe faturën e paguajnë qytetarët.

Furrave të bukës, të kafshatës ua ka rritur cmimin më 2 janar 2022 nga 71 lekë në 225 lekë kilovatin.
Cfarë do bëjë furrxhiu? Atë cmim do ia faturojë klientit. Përfshiu fabrikat e miellit, furrat, ka përfshi me dhjetra institucione kulti, ndërkohë 200 milionë euro është detyrimi që kanë institucionet shtetërore ndaj OSSH.

Ju i keni dhënë paret për të paguar energjinë, taksat janë dhënë p[or janë vjedhur e shpërdoruar nga zyrtarët”, u shpreh Berisha i cili theksoi:

“Ne do ngrihemi e duhet të ngrihemi në protesta të fuqishme”.

Më të lexuarat