BREAKING NEWS

‘Pacientët nuk ushqehen dhe as higjenizohen’ gazetari plas ‘bombën’ live nga spitali ‘Shefqet Ndroqi’: Ministria po gënjen!

‘Pacientët nuk ushqehen dhe as higjenizohen’ gazetari plas
x

Politike

“Më mirë duro bezdinë e frymëmarrjes se sa tmerrin e intubimit”, Edmond Panariti publikon fotot dhe jep mesazhin e fortë

“Më mirë duro bezdinë e frymëmarrjes se sa tmerrin e

Përkeqësimi i situatës në vend si pasojë e përhapjes së koronavirusit, ka nxitur ish-ministrin e Bujqësisë, Edmond Panariti t’i këshillojë qytetarët që të mos tregohen indiferentë ndaj mbajtjes së maskës.

“Më mirë duro bezdinë e frymëmarrjes me maskë, sesa tmerrin e tubave të oksigjenimit!

Edhe para më shumë se 100 vitesh, në vitin 1918 ashtu si edhe sot, ishte i nxehtë debati për mbajtjen e maskave për të parandaluar infektimin nga pandemia e gripit spanjoll.

Por nga fotot dhe fletpalosja, duket se stërgjyshërit tanë ishin më të ndërgjegjshëm dhe seriozë se shumica prej nesh sot.

Më mirë duro bezdinë e frymëmarrjes me maskë se sa mbytjen nga asfiksia pulmonare e covidit bashkë me tmerrin e intubimit për tu oksigjenuar”, shkruan Panariti.