BREAKING NEWS

LAJM FANTASTIK! Sot shënohet rekord shërimesh nga koronavirusi në Shqipëri! Bien shifrat e infektimeve, ja çfarë ka ndodhur gjatë 24 orëve të fundit

LAJM FANTASTIK! Sot shënohet rekord shërimesh nga koronavirusi në
x

Politike

“Më quajnë arrogant”, kryeministri Rama flet hapur dhe zbulon çfarë i thotë vetes së vet çdo ditë: Sot harrova të vesh atletet!

“Më quajnë arrogant”, kryeministri Rama flet hapur dhe

Kryeministri Edi Rama iu përgjigj sot nga Librazhdi të gjithëve atyre që e quajnë ‘arrogant’.

Rama tha se është njeri këmbëngulës ndërsa për të shtuar sesa i ngarkuar është tha se sot ka harruar edhe të veshë këpucët.

“Më thonë shumë arrogant, por më shumë se arrogant do thoja kokëfortë dhe këmbëngulës derisa e teproj. Më thonë si mund të flasë kryeministri kështu kur unë hy në Facebook për të komentuar.

 Po sepse kryeministrat me të cilët jeni mësuar as në rrugë nuk e kthejnë kokën. Për mua është ndryshe. Unë ndihem dhe jam çdo ditë dhe çdo sekond njëri nga ata të cilët më ka dhënë nderin për të qenë në krye të këtij vendi. Luftoj deri në fund për bindjet e mia dhe qëllimet që i kam ndarë paraprakisht. Nuk ka asgjë të pamundur.

Në mëngjes hoqa atletet që t’i kem për kollaj këto këpucët. Tani po e vija re që kam harruar të vesh atletet.  Kjo është dita ime. Kur njeriu është i përkushtuar me mish dhe shpirt në një detyrë të rëndësishme dhe me privilegj të madh. I thotë vetes rezisto dhe ec përpara. Duro beso, puno se do t’ia dalim”, deklaroi Rama.

Më të lexuarat