Lajme të tjera
BREAKING NEWS

‘Ilir Meta kërcënon kryeministrin me vrasje’, Frrok Çupi lëshon ‘bombën’: Presidentit t’i hiqet …

‘Ilir Meta kërcënon kryeministrin me vrasje’, Frrok
x

Politike

Me sytë nga Gjermania, ish-ministrja e LSI-së tregon pse po ikin shqiptarët

Me sytë nga Gjermania, ish-ministrja e LSI-së tregon pse po ikin

Ish-ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha nuk përjashton edhe përgjegjësinë e opozitës në numrin e madh të largimit të shqiptarëve.

Gjosha tha se sherret politike janë një faktor që shqiptarët po lënë pasivisht vendin.

“Këtu vijmë te mënyrat se si qeveriste Shqipëria, te vizioni iliderëve tanë. Sot në QSUT ka vende bosh dhe nuk ka kërkesa për tu punuar. Edhe ata që punojnë sot kërkojnë të largohen. Duhet ta pranojmë këtë, është një plagë për Shqipërinë, jo vetëm çështja e mjekëve, po largohen mësues, bankierë.

Këtu kërkon një thellim edhe më të madh politik. Nuk duhen sherre politike. Sherret sjellin pasigurinë te shqiptarët. Unë mendoj që është momenti i duhur , që opozita të ngrihet me lidershipin e saj për të nesërmen.”, tha Gjosha në abc news.