Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

"Më vjen përgjigjia në 1 të natës"/ Deputeti i ri tregon përplasjen me Bashën: Çfarë më premtoi

Postuar: 14/03/2019 - 23:16

Lefter Maliqi, i cili pak kohë më parë mori mandatin e deputetit foli edhe për sherrin me kreun e PD-së, Lulzim Basha.  Maliqi u shpreh i bindur që Basha nuk është i denjë për të qenë në krye të PD-së, ndërsa pretendon se është mashtruar nga ai gjatë fushatës elektorale.
 
“Ai takim në Lapardha është bërë para zgjedhjeve. Unë i thashë nuk kam besim te ju dhe ai më ka premtuar vendin e parë në Lapërdha. Dje kanë qenë në Berat, 40 veta, as strukturat e PD-së nuk vejnë. Imagjino foton e Bashës me strukturën me 100 persona.
 
Duke gënjyer për herë të katërt më tha se do jesh i pari në listë, takova zotin Berisha dhe i thashë se më ka thënë Basha që do jesh i pari. Kur më vjen përgjigjia në 1 të natës dhe isha i 3-ti. Më pas kam marrë në telefon Bashën . Më merr Basha që kam djegur Jozefinën e tjetrin. Më tha je se s’bën deputet, me fushatën do merrem unë. Më vjen keq për fatin e demokratëve. Unë nuk jam për largimin e Bashës, ai të mos largohet por të ketë detyrë dytësore.”- u shpreh Maliqi.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/05/2019 - 20:34

Nga Haga ku delegacioni shqiptar po zhvillon takime me qëllim bindjen e Holandës të votojë pro për hapjen e negociatave për vendin tonë, kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla tha se z

Postuar: 21/05/2019 - 20:11

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka bërë një denoncim të fortë ndaj Damian Gjiknurit

Postuar: 21/05/2019 - 20:10

Në vitin 2008, pozita dhe opozita e atëhershme ranë në një mendje për të bërë disa ndryshime në K

Postuar: 21/05/2019 - 20:00

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha teksa proteston për një Shqipëri si Europa, duket se vet

Postuar: 21/05/2019 - 19:42

“Mos guxo, asnjë shqiptar nuk e kursen sakrificën për liri, unë i pari”, ka qenë ky p

Postuar: 21/05/2019 - 19:36

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi po zhvillon një takim me Lëvizjen e Gruas për Integrim.

Postuar: 21/05/2019 - 19:31

Në pritje të një vote pozitive për çeljen e negociatave nga vendet anëtare të BE-së, Shqipëria ka