BREAKING NEWS

Gati të plasë  “Lufta e Tretë Botërore”, Suedia e Finlanda përgatiten për konflikt me Rusinë

Gati të plasë  “Lufta e Tretë Botërore”,
x
BREAKING NEWS

Humbje e madhe! “I pari në fushatën elektorale, i fundit u largua deri sa numëroi të gjithë votat”/ Ina Zhupa mes dhimbjes ndan lajmin e trishtë: Një nga djemtë më të mirë! Po na plas zemra

Humbje e madhe! “I pari në fushatën elektorale, i fundit u
x
BREAKING NEWS

Humbi jetën nga rrëzimi i tendës së kalçetos, i riu nipi i deputetit të njohur të PD-së, rrëqeth me mesazhin politikani dhe jep lajmin tronditës: Më fal Armando…

Humbi jetën nga rrëzimi i tendës së kalçetos, i riu
x
BREAKING NEWS

Tragjike/ Moti i keq i merr jetën të riut, ky është 22-vjeçari që vdiq mbrëmjen e sotme në Sarandë

Tragjike/ Moti i keq i merr jetën të riut, ky është
x
BREAKING NEWS

Emri/ Stuhia rrëzoi tendën e kalçetos në Sarandë, ndërron jetë në spital 22-vjeçari

Emri/ Stuhia rrëzoi tendën e kalçetos në Sarandë,
x
BREAKING NEWS

Tirana po ‘digjet’ nga temperaturat e larta, ndërsa në Sarandë shiu bën namin, ja mbathin pushuesit

Tirana po ‘digjet’ nga temperaturat e larta, ndërsa në
x
BREAKING NEWS

U vra me plumb në kokë/ Zbardhen detaje të reja, ja kujt i përkiste trupi i dekompozuar në Malin e Gramozit (Emri)

U vra me plumb në kokë/ Zbardhen detaje të reja, ja kujt i
x
BREAKING NEWS

Kryeministri holandez habit me deklaratën: Gati u kapëm fizikisht me Ramën në Sofje, Shqipëria ka probleme me...

Kryeministri holandez habit me deklaratën: Gati u kapëm fizikisht me
x

Politike

Mega aksioni i SPAK, Ilir Meta i zhgënjyer: Të japë llogari, pse nuk u ndaluan të gjithë

Mega aksioni i SPAK, Ilir Meta i zhgënjyer: Të japë llogari, pse

Presidenti Ilir Meta ka folur për operacionin e Policisë në bashkëpunim me SPAK, ku u arrestuan 18 persona të botës së krimit, ndërkohë që u shpallën në kërkim 14 të tjerë.

Meta tha se SPAK kishte mundësi që t’i arrestonte këta persona përpara zgjedhjeve të 25 Prillit të vitit të kaluar, teksa shtoi se disa prej tyre u lajmëruan dhe u larguan, ashtu siç ndodhi me pronarët e inceneratorëve.

“Unë besoj që SPAK i ka pasur të gjithë mundësitë të veprojë përpara zgjedhjeve. Shumë nga këta emra e kanë sfiduar Policinë, por duhet të ishin ndaluar përpara zgjedhjeve. Gati gjysma e personave nuk janë arrestuar por janë larguar, dhe kjo nuk është pozitive. Fakti që në media ka rrjedhur informacioni se zotëria i ndaluar ka folur, prapë nuk është pozitive, dhe kjo na kujton aferën e inceneratorëve, na kujton urdhrat për ndalimet e pronarëve të inceneratorëve, të cilët nuk janë ekzekutuar, pasi edhe ata janë lajmëruar.

Do doja shumë të ishte aksion i sinqertë kundër botës së krimit, pa ndarë çunat e partisë nga ata që do bëhen koka turku. Është e rëndësishme që institucionet të hetojnë përse nuk ka qenë sukses i plotë arrestimi i të gjithëve, ndaj duhet të punohet për ta çliruar Shqipërinë nga bandat, pasi shumë prej tyre kanë qenë në Kuvend dhe në krye të bashkive”, tha Meta në MCN.