BREAKING NEWS

E rëndë në Korçë! 27-vjeçari gjendet i pajetë në malin e Moravës, dyshimet e para

E rëndë në Korçë! 27-vjeçari gjendet i
x
BREAKING NEWS

Shpallen ‘non-grata’ nga SHBA 16 zyrtarë, Antony Blinken del me paralajmërimin e fortë: Do thyejmë lidhjet e...

Shpallen ‘non-grata’ nga SHBA 16 zyrtarë, Antony Blinken del me
x
BREAKING NEWS

Escobar vjen në Tiranë, Spartak Ngjela zbulon se çfarë do të ndodhë nesër: SHBA do tregojë forcën ndaj këtij politikani shqiptar

Escobar vjen në Tiranë, Spartak Ngjela zbulon se çfarë do
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim jep detaje të reja për planin strategjik të SHBA për të luftuar korrupsionin: Me urdhër ekzekutiv të Biden...

Yuri Kim jep detaje të reja për planin strategjik të SHBA
x
BREAKING NEWS

SHBA bën goditjen e radhës, fut në ‘listën e zezë’ edhe 2 persona të tjerë, zbardhet për çfarë akuzohen (EMRAT)

SHBA bën goditjen e radhës, fut në ‘listën e
x
BREAKING NEWS

“Janë të dy të rrezikuar nga politika amerikane”, Spartak Ngjela flet me emra dhe paralajmëron fundin e ‘frikshëm’ për këta 2 politikanë shqiptarë: Ky është fakt!

“Janë të dy të rrezikuar nga politika amerikane”,
x
BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë zyrtarizon të dhënat e fundit të Covid: Mbi 5000 pacientë aktiv në vend, ja sa janë infektuar në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë zyrtarizon të dhënat e fundit
x
BREAKING NEWS

“Të ndalojmë të korruptuarit të veprojnë pa u ndëshkuar”/Çfarë po paralajmëron? Ambasadorja Yuri Kim shpërndan mesazhin e rëndësishëm

“Të ndalojmë të korruptuarit të veprojnë pa u
x

Politike

“Mendoni se silleni si zotat”, shpërthen e revoltuar Grida Duma: Më shumë kushton kopertina se programi juaj

“Mendoni se silleni si zotat”, shpërthen e revoltuar Grida

Deputetja e Partisë Demokratike Grida Duma gjatë fjalës së saj nga foltorja e Kuvendit ka akuzuar qeverinë lidhur me programin për katër vitet e ardhshme të qeverisë.

Duma tha se programi i qeverisë e ka më të kushtueshme kopertinën sesa përmbajtjen dhe se përmes këtij programi shqiptarët do të varfërohen më shumë.

“Unë jam e bindur që këtij programit tuaj i kushton më shumë kopertina sesa ajo çfarë keni brenda. Kjo mënyra e të shkruarit këtu nisur që nga tabela e lëndës por që po ta shikoni në 40 faqe të veta do gjeni rilindje rimëkëmbë ri, ri-ri që bën ri. Po nga njëra anë vetëm një ri që bën ringinje. Me këtë cilësi që keni paraqitur shqiptarët do varfërohen dhe do të thinjen para kohe. Në faqen 10-Shqipëria e fortë. Dhe në faqen 10 gjen një hartim.

Shqipëria është sot më pranë BE. Thoni që keni finalizuar Reformën në Drejtësi dhe deri në 2025 ju keni bërë 0.1 hapa drejt integrimit. Ta kishit shënuar për referencë që janë bërë 4 hapa të rëndësishëm deri në vitin 2013. Shqipëria e fortë përsëritet prapë në faqen 35. Ju mendoni se silleni si zota. Ju emëroni që tërmeti dhe pandemia ja u ka sjellë zoti që të kuptojnë shqiptarët se sa shtet i lartësuar jeni. Të tregoni. Dhe përsëri e nisni dokumentin tuaj që pandemia dhe tërmeti e goditën Shqipërinë por ne arritëm t’ia dalim”, tha Duma.

Më të lexuarat