BREAKING NEWS

Fillon sëpata e SPAK mbi familjarët e Berishës, Shkëlzeni thirret si dëshmitar për “Gërdecin”, ja faksimilet që e fundosin, zbardhen provat që tregojnë djalin e “non gratës” si pronar në hije të biznesit të vdekjes, si i vendosi ministrat nën urdhrat e...

Fillon sëpata e SPAK mbi familjarët e Berishës, Shkëlzeni
x
BREAKING NEWS

Deklarata e SHBA për “non-gratën” dhe kërcitja e prangave për familjarët e tij “tërbojnë” Sali Berishën, kreu i “Foltores” akuza, kërcënime dhe sulme ndaj SPAK

Deklarata e SHBA për “non-gratën” dhe kërcitja e
x
BREAKING NEWS

Fillon “hemorragjia” te grupi i dezertorëve të PD, Dash Sula, Lefter Gështenja dhe “rapsodi” Gjekmarkaj distancohen nga Sali Berisha pas ultimatumit amerikan

Fillon “hemorragjia” te grupi i dezertorëve të PD, Dash
x
BREAKING NEWS

Plas sherri në çetën anti-amerikane, Berisha i pret shpresat Bardhit për Sekretar të Përgjithshëm, deklaron se Noka është numri 2, “Foltorja” presion Gjykatës së Lartë për vulën para se të krijojë parti të re

Plas sherri në çetën anti-amerikane, Berisha i pret shpresat
x
BREAKING NEWS

Çfarë ndodhi në SHBA midis Yuri Kim dhe Edi Ramës, pse kryeministri shqiptar censuroi takimin me ish-ambasadoren amerikane?

Çfarë ndodhi në SHBA midis Yuri Kim dhe Edi Ramës, pse
x
BREAKING NEWS

Rëndohen pozitat e Edi Ramës në SHBA, McGonigal pranon akuzën e ryshfetit 225 mijë USD për lobimin e kryeministrit shqiptar, ish-agjenti i FBI rrezikon 5 vite burg për dosjen shqiptare

Rëndohen pozitat e Edi Ramës në SHBA, McGonigal pranon
x
BREAKING NEWS

Pagat 900 euro në shtet, zbardhet kalendari i rritjes së rrogave në sektorin publik, ja kur do ta përfitojnë shtesat mësuesit, policët, ushtarakët, mjekët dhe infermierët

Pagat 900 euro në shtet, zbardhet kalendari i rritjes së rrogave
x
BREAKING NEWS

McGonigal pranoi akuzat për lobim kundër PD-së, Basha del me reagimin e fortë: Sali...

McGonigal pranoi akuzat për lobim kundër PD-së, Basha del me
x

Politike

Mentor Kikia flet për rezultatin e zgjedhjeve të 14 majit, ja çfarë do të ndodhë me kandidatët e bashkive që janë shpallur fitues nga votat e burgut

Mentor Kikia flet për rezultatin e zgjedhjeve të 14 majit, ja

Analisti Mentor Kikia është shprehur se kandidatët e bashkive që janë shpallur fitues nga votat e burgut, moralisht janë të rrëzuar.

Komentet Kikia i bëri teksa ishte i ftuar në emisionin Log”  ku tha se votat e të burgosurve janë vota të orientuara për partinë në pushtet. Ai shtoi se nëse Shqipëria nuk dënon hajdutët e zgjedhjeve, nuk ka për të dënuar asnjë hajdut tjetër.

“Jo se i burgosuri nuk ka të drejtë vote, por që këtu ai e ka humbur moralin për të qenë kryetar bashkie. Pasi te të burgosurit as nuk ka shkuar njeri të bëjë fushatë, as nuk e lidh gjë me qytetin, nuk janë banorë të zonës, zero komunikimi. Është një votë e orientuar dhe fakti që kandidatit fitoren ja ka dhënë ajo votë, e ka rrëzuar moralisht atë.

Ajo votë gjithsesi është e pastër. Ligjërisht është e drejtë, votë për PS. Mbaroi. Por gjej rastin ta nxis zotin Kaso që të ndiqni nga pas çdo hajdut vote, sepse nëse nuk dënojmë hajdutin e votës, nuk do të dënojmë kurrë asnjë lloj hajduti.

Nëse i thua dikujt që drejtori X vuri të gjithë punonjësit në rresht, do të thotë hë mo se kështu ndodh, sepse kjo elitë asnjëherë nuk është ndëshkuar”, u shpreh Kikia.