Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Merkel bashkon Ramën dhe Bashën, të pranishëm në Forumin Ekonomik Shqipëri-Gjermani

Merkel bashkon Ramën dhe Bashën, të pranishëm në Forumin Ekonomik Shqipëri-Gjermani

Postuar: 08/07/2015 - 17:18

Kancelarja Merkel, e cila ndodhet sot në Tiranë, do të jetë e pranishme edhe në Forumin Ekonomik Shqipëri-Gjermani, icili dot mbahet në Tirana Business Park.

Krahas kryeministrit Rama në këtë forum do të jetë i pranishëm edhe lideri i opozitës, Lulzim Basha.

Me këtë të fundit dhe kryeparlamentarin Ilir Meta, kancelarja gjermane nuk kishte parashikuar takim gjatë vizitës së saj në Tiranë, kjo për shkak të axhendës së saj të ngjeshur. Aty Merkel do të mbajë një fjalim të shkurtër dhe më pas do të udhëtojë drejt Beogradit.

 

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/11/2019 - 11:33

Pas debateve të shumta në lidhje me përzgjedhjen e anëtarëve të Gjykatës  Kushtetuese, ka reaguar edhe kryeministri i vendit, Edi Rama.

Postuar: 15/11/2019 - 11:20

Deputeti demokrat Korab Lita me një gjuhë të ashpër ka hedhur një lumë kritikash për të gjitha kl

Postuar: 15/11/2019 - 11:09

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis gjatë Samitit të Selanikut, ka folur për marrëdhëniet

Postuar: 15/11/2019 - 11:07

Deputeti Lefter Maliqi e ka quajtur në shkelje të Kushtetutës lëvizjen e radhës që ka bërë mazhor

Postuar: 15/11/2019 - 10:53

Në fjalën e tij për gazetarët, presidenti Ilir Meta është shprehur se Kushtetuta është e paluajts

Postuar: 15/11/2019 - 10:47

Kreu i grupit parlamentar socialist, Taulant Balla, hodhi poshtë qëndrimin e Ilir Metës se Kushte

Postuar: 15/11/2019 - 10:38

Ambasadori i BE-së Luigi Soreca i pranishëm në në konferencën për menaxhimin e pasurive të sekues