Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Merkel dhe delegacioni i saj qeshin me batutat e Ramës: Kur Gjermania fiton kampionatin ka më shumë shqiptarë të gëzuar, sesa kur fiton PS zgjedhjet

 Merkel dhe delegacioni i saj qeshin me batutat e Ramës: Kur Gjermania fiton kampionatin ka më shumë shqiptarë të gëzuar, sesa kur fiton PS zgjedhjet

Postuar: 08/07/2015 - 18:02

Kancelarja Angela Merkel dhe kryeministri Rama kanë qenë të pranishëm në konferencën Ekonomike, në të cilën kanë mbajtur dy lideret.
 
As në këtë konferencë nuk kanë munguar batuat e kryeministrit Rama, i cili ka thënë se shqiptarët janë më shumë të gëzuar kur Gjermania fiton kampionatin sesa kur Partia Socialiste fiton zgjedhjet.
 
“Ju siguroj se kur Gjermania fiton kampionatet ka më shumë shqiptarë të gëzuar sesa kur PS fiton zgjedhjet. Për të dhënë një shembull, në nëntor të vitit 1983 u luajt një ndeshje e famshme mes dy skuadrave tona. Ishte një ndeshje që vendoste kualifikimin e Gjermanisë dhe shqiptarët u hodhën përpjetë nga gëzimi kur shqiptarët pësuan gol dhe në u hodhëm përpjetë nga gëzimi”, ka thënë Rama dhe ka vijuar më tej me fjalën e tij.
 
 
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 07/12/2019 - 23:58

Pas deklaratave të presidentit serb Aleksandar Vuçiç që tha për mediat serbe ka thënë se Masakra e Reçakut është mashtrim duke shtuar se do të përsërisë çdo ditë se ky është një krim i fabrikuar.

Postuar: 07/12/2019 - 23:09

Analisti i njohur i çështjeve ndërkombëtare dhe kombëtare Ilir Kulla i ftuar në emisionin “

Postuar: 07/12/2019 - 20:22

Raportuesja për Shqipërinë në Parlamentin Europian, Izabel Santos shprehet se Shqipëria duhet të

Postuar: 07/12/2019 - 19:40

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka hodhur akuza të forta në drejtim të kryeministrit Edi Rama.

Postuar: 07/12/2019 - 19:09

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka folur për fatkeqësinë natyrore të tërmetit të 26 nëntorit

Postuar: 07/12/2019 - 18:47

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e ftuar në emisionin “ Kjo Javë” u pyet për ftes

Postuar: 07/12/2019 - 18:39

Kryetarja e LSI, Monika Kyemadhi e ftuar në emisionin “Kjo Javë” tregoi si e përjetoi