Lajme të tjera
BREAKING NEWS

Toka nuk gjen qetësi/ Dy lëkundje të forta tërmeti godasin gjatë natës Shqipërinë, ja ku ishte epiqendra dhe sa ballë

Toka nuk gjen qetësi/ Dy lëkundje të forta tërmeti godasin
x

Politike

Merkel dhe delegacioni i saj qeshin me batutat e Ramës: Kur Gjermania fiton kampionatin ka më shumë shqiptarë të gëzuar, sesa kur fiton PS zgjedhjet

Merkel dhe delegacioni i saj qeshin me batutat e Ramës: Kur Gjermania
Kancelarja Angela Merkel dhe kryeministri Rama kanë qenë të pranishëm në konferencën Ekonomike, në të cilën kanë mbajtur dy lideret.
 
As në këtë konferencë nuk kanë munguar batuat e kryeministrit Rama, i cili ka thënë se shqiptarët janë më shumë të gëzuar kur Gjermania fiton kampionatin sesa kur Partia Socialiste fiton zgjedhjet.
 
“Ju siguroj se kur Gjermania fiton kampionatet ka më shumë shqiptarë të gëzuar sesa kur PS fiton zgjedhjet. Për të dhënë një shembull, në nëntor të vitit 1983 u luajt një ndeshje e famshme mes dy skuadrave tona. Ishte një ndeshje që vendoste kualifikimin e Gjermanisë dhe shqiptarët u hodhën përpjetë nga gëzimi kur shqiptarët pësuan gol dhe në u hodhëm përpjetë nga gëzimi”, ka thënë Rama dhe ka vijuar më tej me fjalën e tij.
 
 
 

Më të lexuarat