BREAKING NEWS

Po kalonte rrugën, makina përplas për vdekje të riun shqiptar në Itali dhe largohet menjëherë (Emri)

x

Politike

Merkel do ti thotë po Shqipërisë në tetor? Veliaj flet pas vizitës së Ramës në Berlin

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj teksa komentoi procesin e hapjes së negociatave tha se kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel ka treguar se mbështet rrugën e Shqipërisë për të marrë një “po” në muajin tetor.

 Erion Veliaj nga studioja e emisionit “Real Story” tha sot se vendi ynë është shumë pranë hapjes së negociatave me familjen e madhe të Bashkimit Europian.
 
“Pse jemi sot më afër se kurrë për të hapur negociatat. Kaq  qorra janë ndërkombëtarët. Nëse do ishte kaq keq situata, ndërkombëtarët do të thoshin ta lëmë këtë vend të bëhet lesh e li. Merkeli po tregohet më afër se kurrë ndaj Shqipërisë në këtë hap final”-tha kryebashkiaku, Erion Veliaj.