Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Merkel do ti thotë po Shqipërisë në tetor? Veliaj flet pas vizitës së Ramës në Berlin

Postuar: 16/09/2019 - 22:40

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj teksa komentoi procesin e hapjes së negociatave tha se kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel ka treguar se mbështet rrugën e Shqipërisë për të marrë një “po” në muajin tetor.

 Erion Veliaj nga studioja e emisionit “Real Story” tha sot se vendi ynë është shumë pranë hapjes së negociatave me familjen e madhe të Bashkimit Europian.
 
“Pse jemi sot më afër se kurrë për të hapur negociatat. Kaq  qorra janë ndërkombëtarët. Nëse do ishte kaq keq situata, ndërkombëtarët do të thoshin ta lëmë këtë vend të bëhet lesh e li. Merkeli po tregohet më afër se kurrë ndaj Shqipërisë në këtë hap final”-tha kryebashkiaku, Erion Veliaj.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/10/2019 - 10:30

Në takimin e 100 qendrave kombëtare të mbrojtjes së të dhënave personale dhe privatësisë, kryeministri Edi Rama ka ndarë një episod të ndodhur sipas tij para pak kohësh me një zyrtar të lartë që ka vizituar Tiranën.

Postuar: 23/10/2019 - 10:28

I pranishëm në festën kombëtare të Austrisë që po zhvillohet në Shkodër, i ngarkuari me punë, i c

Postuar: 23/10/2019 - 09:50

Pas fjalorit jo të përshtatshëm në rrjetet sociale, është shkarkuar nga detyra Aurel Voda, drejto

Postuar: 23/10/2019 - 09:22

“Greqia është në favor të rrugës evropiane të Ballkanit Perëndimor, jo vetëm sepse e shndër

Postuar: 23/10/2019 - 09:20

Shtetet e Bashkuara të Amerikës pritet të nisin një fazë të dytë bllokime vizash për pushtetarët

Postuar: 23/10/2019 - 09:15

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë shtuar presionet me qëllim nisjen e luftës ndaj korrupsionit

Postuar: 23/10/2019 - 09:14

Një përqafim mes ish-sekretarit të Përgjithshëm të PS, Arben Ristanit dhe deputetes socialiste Mi