Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Merkel jep mesazhin e parë, strikte në rregullat e qarkullimit, eskorta e saj s’ndalet direkt në Kryeministri

Merkel jep mesazhin e parë, strikte në rregullat e qarkullimit, eskorta e saj s’ndalet direkt në Kryeministri

Postuar: 08/07/2015 - 14:28

Kancelarja Merkel e ka dhënë mesazhi e parë ende pa mbërritur mirë në Kryeministri, pasi eskorta e saj ka qenë korrekte në qarkullimin rrugor, duke treguar zbatimin e ligjit nga të gjithë, pavarësisht statusit. 
 
Eskorta e Merkelit është treguar shumë korrekte në zbatimin e qarkullimit rrugor, pasi nuk është kthyer direkt në Kryeministri, edhe pse nuk kishte automjete të tjera në qarkullim për shkak të kësaj vizite, por ka shkuar deri në fund të Sheshit “Nënë Tereza” dhe më pas ka marrë kthesën për në Kryeministri.
 
Me korrektësinë që karakterizon popullin gjerman, Merkel mbërriti në aeroportin e Rinasit “Nënë Tereza” në orën 13:30 ku u prit nga delegacioni i kryesuar nga zevendeskryeministri Niko Peleshi. Nen masa te larta sigurie, karvani i gjate i makinave u nis drejt kryeministrise ne pritjen shteterore per kete vizite historike.  

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/11/2019 - 23:55

Kamerat kanë kapur një moment të veçantë sot nga dalja e Presidentit të Republikës Ilir Meta nga

Postuar: 21/11/2019 - 22:42

Ish-deputeti i PD, Flamur Noka, i ftuar në “360 gradë”, ka deklaruar se Vettingun po

Postuar: 21/11/2019 - 22:02

Albin Kurti, i cili është edhe kandidati kryesor për të qenë kryeministri i ardhshëm i Kosovës ka

Postuar: 21/11/2019 - 21:53

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri publikoi sot një deklaratë për shtyp, ku

Postuar: 21/11/2019 - 21:50

I ftuar në emisionin “Open”, Albin Kurti deklaroi se ka patur gjithnjë debate të fort

Postuar: 21/11/2019 - 21:42

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, i cili është edhe kandidati kryesor për të qenë kr