Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Merkel mbërrin në selinë e Kryeministrisë, pritet me ceremoni nga Rama dhe qindra qytetarë

Merkel mbërrin në selinë e Kryeministrisë, pritet me ceremoni nga Rama dhe qindra qytetarë

Postuar: 08/07/2015 - 14:15

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, ka mbërritur në Tiranë, konkretisht në selinë e Kryeministrisë, ku është pritur nga kryeministri Rama, zyrtarë dhe shumë qytetarë.
 
Nën tingujt e himneve të dy shteteve, fillimisht ai gjerman dhe më tej himni ynë kombëtar, është pritur zyrtarisht në vendin tonë në vizitën e parë në Shqipëri, kancelarja gjermane, Angel Merkel. 
 
Qytetarët janë rreshtur përpara kryeministrisë ku pritet të mbërrijë për herë të parë në vendin tonë, Kancelarja Merkel.
 
Entuziazmi për vizitën e saj duket tek qytetarët, një entuziazëm i cili ngjan edhe me ato që kemi parë kur vendin tonë e kanë vizituar Papa Francesku, ish- Presidenti Amerikan Xhonxh Bush apo personalitete të tjerë Botëror.
 
 
Ja disa nga fotot e mbërritjes së Merkelit në Tiranë
 
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 07/12/2019 - 23:58

Pas deklaratave të presidentit serb Aleksandar Vuçiç që tha për mediat serbe ka thënë se Masakra e Reçakut është mashtrim duke shtuar se do të përsërisë çdo ditë se ky është një krim i fabrikuar.

Postuar: 07/12/2019 - 23:09

Analisti i njohur i çështjeve ndërkombëtare dhe kombëtare Ilir Kulla i ftuar në emisionin “

Postuar: 07/12/2019 - 20:22

Raportuesja për Shqipërinë në Parlamentin Europian, Izabel Santos shprehet se Shqipëria duhet të

Postuar: 07/12/2019 - 19:40

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka hodhur akuza të forta në drejtim të kryeministrit Edi Rama.

Postuar: 07/12/2019 - 19:09

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka folur për fatkeqësinë natyrore të tërmetit të 26 nëntorit

Postuar: 07/12/2019 - 18:47

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e ftuar në emisionin “ Kjo Javë” u pyet për ftes

Postuar: 07/12/2019 - 18:39

Kryetarja e LSI, Monika Kyemadhi e ftuar në emisionin “Kjo Javë” tregoi si e përjetoi