Lajme të tjera
BREAKING NEWS

Fillon procesi gjyqësor ndaj Izet Haxhisë, nisin telashet për Sali Berishën, Prokuroria kërkon thirrjen e dëshmitarëve përfshirë ish-kryeministrin, Ylli Rakipin...

Fillon procesi gjyqësor ndaj Izet Haxhisë, nisin telashet për
x

Politike

Merkel mbërrin në selinë e Kryeministrisë, pritet me ceremoni nga Rama dhe qindra qytetarë

Merkel mbërrin në selinë e Kryeministrisë, pritet me
Kancelarja gjermane, Angela Merkel, ka mbërritur në Tiranë, konkretisht në selinë e Kryeministrisë, ku është pritur nga kryeministri Rama, zyrtarë dhe shumë qytetarë.
 
Nën tingujt e himneve të dy shteteve, fillimisht ai gjerman dhe më tej himni ynë kombëtar, është pritur zyrtarisht në vendin tonë në vizitën e parë në Shqipëri, kancelarja gjermane, Angel Merkel. 
 
Qytetarët janë rreshtur përpara kryeministrisë ku pritet të mbërrijë për herë të parë në vendin tonë, Kancelarja Merkel.
 
Entuziazmi për vizitën e saj duket tek qytetarët, një entuziazëm i cili ngjan edhe me ato që kemi parë kur vendin tonë e kanë vizituar Papa Francesku, ish- Presidenti Amerikan Xhonxh Bush apo personalitete të tjerë Botëror.
 
 
Ja disa nga fotot e mbërritjes së Merkelit në Tiranë