Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Merkel përshëndet me dorë qytetarët në shesh, vazhdon takimi me kryeministrin Rama

Merkel përshëndet me dorë qytetarët në shesh, vazhdon takimi me kryeministrin Rama

Postuar: 08/07/2015 - 14:56

Angela Merkel pasi ka mbërritur para Kryeministrisë, ka përshëndetur me dorë qytëtarët që kishin dalë për ta pritur.
 
Dhjetëra qytetarë, kuriozë dhe të emocionuar nga kjo vizitë kanë përshëndetur mbërritjen e kancelares në kryeministri me duartrokitje. Në respekt të këtij gjesti mirëseardhjes Merkel u ka drejtuar një përshëndetje me dorë qytetarëve përballë kryeministrisë.
 
Ndërkohë, delegacioni gjerman dhe ai shqiptar po vazhdojnë takimin në kryeministri, ndërsa pas këtij takimi që do të zgjasë 15 minuta, Merkel dhe Rama do të dalin në një konferencë të përbashkët për shtyp.
 
 
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/11/2019 - 23:55

Kamerat kanë kapur një moment të veçantë sot nga dalja e Presidentit të Republikës Ilir Meta nga

Postuar: 21/11/2019 - 22:42

Ish-deputeti i PD, Flamur Noka, i ftuar në “360 gradë”, ka deklaruar se Vettingun po

Postuar: 21/11/2019 - 22:02

Albin Kurti, i cili është edhe kandidati kryesor për të qenë kryeministri i ardhshëm i Kosovës ka

Postuar: 21/11/2019 - 21:53

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri publikoi sot një deklaratë për shtyp, ku

Postuar: 21/11/2019 - 21:50

I ftuar në emisionin “Open”, Albin Kurti deklaroi se ka patur gjithnjë debate të fort

Postuar: 21/11/2019 - 21:42

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, i cili është edhe kandidati kryesor për të qenë kr