BREAKING NEWS

“Urdhërove vrasjen e Azem Hajdarit!”, Fatos Klosi nxjerr prapaskenat e rënda, i përgjigjet akuzës ‘bombë’ të Sali Berishës: Unë e paralajmërova që...

“Urdhërove vrasjen e Azem Hajdarit!”, Fatos Klosi nxjerr
x

Politike

Merr kthesën e papritur/ 'Shpërthen' Tahiri pas zhdukjes së dosjeve nga Prokuroria: Kjo është poshtëruese (Tregon çfarë i ka thënë drejtuesja e Krimeve të Rënda)

Merr kthesën e papritur/ 'Shpërthen' Tahiri pas zhdukjes

Ish ministri Saimir Tahiri ka dalë në një deklaratë për mediat  pas shtyrjes së seancës gjyqësore nga Krimet e Rënda. Tahiri i revoltuar me atë që ka ndodhur me dokumentat dhe provat e tij tha se kjo që ka ndodhur është tepër qesharake dhe e pabesueshme.

“Edhe një çerdhe kalamajsh është më e organizuar sesa kaq. Të humbasin letra në prokurori, kur ka një protokoll ka një sistem.

Çfarë sistemi është ky kur me këto letra kërkoi arrestimin tim, sot thotë më kanë humbur. Kjo është qesharake”-u shpreh Tahiri.

“Unë di të them që e quaj tepër qesharake dhe poshtëruese, kjo drejtësi nuk mund të jetë kështu, ky shtet nuk mund të jetë kështu, unë di të the, se është e shëmtuar, kur më ndodh mua kështu, vaj me det çfarë mund ti ndodhin njerëzve të thjeshtë. Jam gati të heq dorë, vetëm gjyqi të mos shtyhet. Nuk e di si mund të humbasin letrat në Prokurori.Nuk ndodh as në dyqanin më të rëndomtë. Ministria e drejtësisë me formën e ministres i ka sjellë përkthimet në Prokurori.

Unë di të të them që e quaj të tepërt të shtyhet gjyqi për herë ne tretë. Është poshtëruese për drejtësinë, shpresoj të bëhet ndryshe. Unë kam konstatuar dhe mungesa të tjera. Drejtuesja e krimeve të rënda më ka thënë është dosje e saktë. E lexova thotë dosja është e saktë sic e keni marrë edhe ju" -theksoj Tahiri.