Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Merr kthesën e papritur/ 'Shpërthen' Tahiri pas zhdukjes së dosjeve nga Prokuroria: Kjo është poshtëruese (Tregon çfarë i ka thënë drejtuesja e Krimeve të Rënda)

Postuar: 17/07/2019 - 10:38

Ish ministri Saimir Tahiri ka dalë në një deklaratë për mediat  pas shtyrjes së seancës gjyqësore nga Krimet e Rënda. Tahiri i revoltuar me atë që ka ndodhur me dokumentat dhe provat e tij tha se kjo që ka ndodhur është tepër qesharake dhe e pabesueshme.

“Edhe një çerdhe kalamajsh është më e organizuar sesa kaq. Të humbasin letra në prokurori, kur ka një protokoll ka një sistem.

Çfarë sistemi është ky kur me këto letra kërkoi arrestimin tim, sot thotë më kanë humbur. Kjo është qesharake”-u shpreh Tahiri.

“Unë di të them që e quaj tepër qesharake dhe poshtëruese, kjo drejtësi nuk mund të jetë kështu, ky shtet nuk mund të jetë kështu, unë di të the, se është e shëmtuar, kur më ndodh mua kështu, vaj me det çfarë mund ti ndodhin njerëzve të thjeshtë. Jam gati të heq dorë, vetëm gjyqi të mos shtyhet. Nuk e di si mund të humbasin letrat në Prokurori.Nuk ndodh as në dyqanin më të rëndomtë. Ministria e drejtësisë me formën e ministres i ka sjellë përkthimet në Prokurori.

Unë di të të them që e quaj të tepërt të shtyhet gjyqi për herë ne tretë. Është poshtëruese për drejtësinë, shpresoj të bëhet ndryshe. Unë kam konstatuar dhe mungesa të tjera. Drejtuesja e krimeve të rënda më ka thënë është dosje e saktë. E lexova thotë dosja është e saktë sic e keni marrë edhe ju" -theksoj Tahiri.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/08/2019 - 13:23

Që pas marrjes së detyrës si kryebashkiak i Lezhës, Pjerin Ndreu, ka nisur punën në terren për pastrimin e vendit.

Postuar: 24/08/2019 - 13:17

Ish- anëtari i Këshillit Kombëtar të PD, Edvin Kulluri, është treguar shumë kritik lidhur me qënd

Postuar: 24/08/2019 - 13:01

“Bankers Petroleum” nuk do paguajë gjobën e rëndë prej 104 milionë lekësh.

Postuar: 24/08/2019 - 12:25

Ambasadori i ri i Gjermanisë në Tiranë, Peter Zingraf, i cili mori zyrtarisht detyrën pak ditë më

Postuar: 24/08/2019 - 11:41

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një tjetër lajm të mirë, sa i takon projekteve për rrugët në vend.

Postuar: 24/08/2019 - 10:21

Numri dy i qeverisë, zv.kryeministri Erion Braçe reagon ashpër pas shkrumbimit të malit të Shëngj