Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Merr pushtetin dhe njëherë”, deputeti sqaron këngën për Berishën

Postuar: 14/03/2019 - 23:22

Në kohën që bënte fushatë për PD-në, Lefter Maliqi që mori një mandat në Berat mbahet mend edhe për një këngë thurur Sali Berishës në atë kohë.
 
“O Sali t’u bëfsha ferrë, Merr pushtetin edhe njëherë, Krah për krah me Lefterë”, thuhej në një nga këngët në mitingun e fushatës në Berat.
 
Pjesë nga biseda
 
Lefter Maliqi: Të gjithë e kanë pëlqyer. Këndon populli se iu plotësohen dëshirat. Unë ua mbaj premtimet jam i lidhur me ata njerëz.
 
Kush e ka bërë këngën?
Lefter Maliqi: Grupi i Vrionit, iu këndon zemra atyre. Falas vijnë ata edhe Kozma Dushi edhe Cekja i Beratit.
 
Pas 2003 me çfarë je marrë?
 
Lefter Maliqi: Jam Skënderbegas me origjinë edhe kur biem ri ngrihemi shpejt nga humbja ne.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/05/2019 - 23:59

Si përfaqësuese e opozitës parlamentare në takimin e delegacionit shqiptar në Hagë me deputetët holandezë, Rudina Hajdari tha se pavarësisht se besonte se pakënaqësitë e opozitës ishin legjitime, mandati nuk duhej lën

Postuar: 21/05/2019 - 23:54

Ish-deputeti demokrat Tritan Shehu ka komentuar deklaratat që presidenti Thaçi bëri mbrëmë në një

Postuar: 21/05/2019 - 23:32

“Bashkia e Lezhës është kthyer nga një bashki shërbimi në bashki punësimi.

Postuar: 21/05/2019 - 23:26

 Deputetja e PS Milva Ikonomi shprehet se protesta e thirrur nesër nga studentët përpara Min

Postuar: 21/05/2019 - 23:00

Ish-ambasadori holandez të OSBE në Tiranë Robert Bosch i ka bërë thirrje opozitës të punojë vetëm

Postuar: 21/05/2019 - 22:43

Gazetari i njohur Erion Kristo ka shpërthyer keq ndaj ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj pak

Postuar: 21/05/2019 - 22:37

Nga qyteti i Beratit, Lulzim Basha ka mohuar spekulimet e ditëve të fundit se ka arritur një marr