BREAKING NEWS

Përditësimi zyrtar/ Rritet sërish numri i të prekurve me Covid-19, Ministria zbulon shifrat e 24 orëve të fundit

Përditësimi zyrtar/ Rritet sërish numri i të prekurve me
x

Politike

Merret vendimi/ Të gjithë deputetët në sallë, Parlamenti mblidhet në seancë plenare  (Data)

Merret vendimi/ Të gjithë deputetët në sallë,

Pas ndërprerjes disa javore të punimeve, për shkak të emergjencës së koronavirusit, Kuvendi do të mblidhet sërish në seancë më 16 prill.

Sot u vendos që seanca do të nisë në orën 10:00 dhe do të zgjasë vetëm dy orë dhe deputetët do të jenë të vendosur në distancë nga njëri-tjetri. Në këto ndryshime parashikohet ashpërsimi i ndëshkimit për gjithë ata që shkelin rregullat e koronavirusit.

Plani i vendosjes është përcaktuar nga sekretaria, duke garantuar distancën e duhur mes tyre.

Mësohet se u vendos që të mbahen edhe dy seancat e tjera, më 23 dhe 30 prill.

Më të lexuarat