BREAKING NEWS

Nuk e fituan dot betejën/ Katër pacientë humbin jetën në Infektiv, ministria jep detajet zyrtare

Nuk e fituan dot betejën/ Katër pacientë humbin jetën
x

Politike

Mesazhi i fortë i ambasadorit britanik: Mbështetja financiare e qeverisë shqiptare për median gjatë pandemisë inekzistente

Mesazhi i fortë i ambasadorit britanik: Mbështetja financiare e

Ambasadori britanik, Duncan Norman ka deklaruar gjatë një vizite në Fier, se ndihma mbështetëse nga qeveria për median në këtë periudhë pandemie ka qenë inekzistente. Ky takim u zhvillua në kuadër të lirisë së fjalës në media si dhe gjatë takimit u prekën tema si situata e vështirë post-pandemike dhe çështje me tematikë politike.

Ambasadori u shpreh se ndërkombëtarët do të jenë gjithmonë në krahë të popullit shqiptar si dhe inkurajoi gazetarët në betejën e tyre për fjalën e lirë. Në takim Ambasadori Anglez u njoh gjithashtu edhe me kushtet e punës dhe problematikat e gazetarëve në rrethe. 

“Mbështetja financiare e qeverisë për median gjatë pandemisë inekzistente”, u shpreh ambasadori.

Më të lexuarat