BREAKING NEWS

Vdekja e mistershme e 4 turistëve rusë në Qerret të Kavajës, zbardhet dosja e Prokurorisë: Çfarë u zbulua nga pamjet filmike dhe këqyrja e pishinës

Vdekja e mistershme e 4 turistëve rusë në Qerret të
x
BREAKING NEWS

Super-operacioni anti-drogë i SPAK/ Zbardhen emrat e policëve të arrestuar, nga nënkomisari deri tek kryeinspektori. SHÇBA-ja zbulon detajet (EMRAT)

Super-operacioni anti-drogë i SPAK/ Zbardhen emrat e policëve të
x
BREAKING NEWS

Pse hesht Ilir Meta? Ish-kreu i SHISH Fatos Klosi tregon pse është i shqetësuar presidenti: Ndodhet në një pozitë të vështirë, pritet...

Pse hesht Ilir Meta? Ish-kreu i SHISH Fatos Klosi tregon pse është i
x
BREAKING NEWS

Dhunohet kryetari i bashkisë në Vlorë, dalin dyshimet e para, vihet në pranga një 57-vjeçar (DETAJE)

Dhunohet kryetari i bashkisë në Vlorë, dalin dyshimet e para,
x
BREAKING NEWS

Prapaskenat si vetingu do burgosë pushtetarët, pas zbulimit të pasurive korruptive nis menjëherë ndjekja penale, 223 politikanë në lupën e SPAK

Prapaskenat si vetingu do burgosë pushtetarët, pas zbulimit të
x
BREAKING NEWS

Luftë e ashpër në PD, Basha i prerë se beteja e Berishës është e humbur, akuzon ithtarët e ish-kryeministrit se u pasuruan kur ishin në pushtet

Luftë e ashpër në PD, Basha i prerë se beteja e
x
BREAKING NEWS

Integrimi i Shqipërisë në BE, ambasadorja Yuri Kim del me reagimin e rëndësishëm: Të nisin negociatat pa vonesa!

Integrimi i Shqipërisë në BE, ambasadorja Yuri Kim del me
x

Aktualitet

Mesazhi i fortë i sociologut të njohur: Nëse kryeministri Rama merr këtë post, i gjithë Perëndimi do të jetë në rrezik

Mesazhi i fortë i sociologut të njohur: Nëse kryeministri Rama

Sociologu Ergys Mërtiri ka reaguar në lidhje me lajmin se kryeministri Rama mund të jetë shef i NATO-së.

Mërtiri është shprehur se nëse do të ndodh diçka e tillë i gjithë Perëndimi do të jetë në rrezik. Më tej shton se Rama fillimisht të qeverisë në vendin e tij, pasi pas dy mandatesh qeverisje vendi është si mos më keq.

“Nëse Rama do bëhet shefi i NATO-së, besoj Perëndimi jo thjesht Evropa është në rrezik.

NATO është një strukturë për të garantuar sigurinë në vendet perëndimore, nëse e lënë këtë lodër në duar të një njeriu është parë që i prish lodrat me të cilat loz, nuk besoj që mund të jetë serioze. Nuk e shoh si shef i NATOS. Rama e ka promovuar veten edhe si lider ballkanik,e dhe pse më vonë u pa se ishte i fundit që merrte fonde, ishte më shumë një shërbëtor i interesave të Serbisë, sigurisht për llogari të ndërkombëtarëve.

Ne jemi mësuar që nga koha e Enver Hoxhës që e shpallin veten si të pamposhtur  , që na kanë zili vendet tjera. Këto lloj histerish nuk janë të reja për ne. Rama përpara se të jetë shef i NATOS apo i globit, të bëhet shefi i këtij vendi fillimisht, sepse nuk po di të qeverisë këtë hapësirën e vogël që ka marrë përsipër.

Ka dy mandate që vendi është si mos më keq, rendi është si kurrë ndonjëherë , ekonomia është gropë, borxhet po rriten, varfëria është skamje. Rama nuk ka çuar asnjë punë deri në fund. Bën spektakël, bën shfaqje mbaron punë me reklama dhe i lë në mes. Rama ndoshta çfarë sheh në ëndërr ia thotë dikujt që ta shfaq në realitet”, tha ai për Ora News.

Më të lexuarat