Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Meta dekreton Lleshin si ministër/ Salianji shpërthen në akuza të forta kundër Ramës

Postuar: 16/11/2018 - 23:50

Deputeti Ervin Salianji ka hedhur akuza ndaj kryeministrit Edi Rama se, ka shkelur Kushtetutën në rastin e emërimit ministër të Brendshëm, të Sandër Lleshit. 

“Ky shkelës kushtetute do paguhet për të qenë mbrojtësi i parë i Kushtetutës dhe ligjit”, shprehet ligjvënësi demokrat përmes një statusi në Facebook.

“Në Republikën e Pacipësisë derrat janë më të barabartë se qytetarët; nëse i shërben rilindjes me shkelje ligji, je personi më adapt për të qenë ‘rojtari i ligjit’”, shton Salianji.

Reagimi

Republika versus Republika e pacipësisë.

Nëse shkel kushtetutën dhe ligjin republika të izolon në burg, dhe kështu duhet, nuk pyet nëse je i pamundur, nëse e ke shkelur ligjin nga një shkarje e vogël ndërsa ke pire ndonje gotē alklon në timon dhe kështu duhet te jetë.

Madje edhe nëse  ke suvatuar shtëpine pa lejen e rilindjes, nëse nuk do të ngrish dhe ndez ngrohësin e nuk e paguan dot energjinë; nëse proteston sepse s’ke  mundësi jetese apo cfarëdo shkelje ligji, që qytetarët bëjnë,  përfundojnē nën arrest e në burg.

Por në Republikën e Pacipësisë, ku Rama imponon,  shkelësi i faktuar, i ligjit më të lartë, Kushtetutës së Republikës, ndërsa provohet si i tillë emërohet Ministër i Brendshëm. Ky shkelës kushtetute do paguhet për të qënë mbrojtësi i parë i Kushtetutës dhe ligjit.

Morali i fabulës: në Republikën e Pacipësisë derrat janë  më të barabartë se qytetarët; nëse i shërben rilindjes me shkelje ligji, je personi më adapt për të qënë “rojtari i ligjit”.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/02/2019 - 19:05

Ish-ministri i Shëndetësisë Tritan Shehu është shprehur se gazi lotsjellës që përdori policia dhe garda në protestën e 16 shkurtit ka qenë në tejkalim të protokolleve të zakonshme duke vënë në rrezik shëndetin e qytet

Postuar: 18/02/2019 - 18:35

Banorët e Astirit kanë dalë në ditën e 107 të protestës duke bllokuar edhe rrugën nga ku kërkojnë

Postuar: 18/02/2019 - 18:28

Partia Demokratike, aleatët e saj dhe LSI kanë vendosur të djegin mandatet e deputetëve që kanë n

Postuar: 18/02/2019 - 18:11

Raportuesi për Shqipërinë në Parlamentin Europian, Knut Fleckenstein, ka folur në lidhje me vendi

Postuar: 18/02/2019 - 18:02

Pas djegies së mandateve të PD, në një deklaratë për mediat, Monika Kryemadhi deklaroi se LSI do

Postuar: 18/02/2019 - 17:23

Kryetari i opozitës, Lulzim Basha i është përgjigjur deklaratave të Kryeministrit Rama, se opozit

Postuar: 18/02/2019 - 17:15

Ministri i Mjedisit dhe Turizmit Blendi Klosi paralajmëroi nga Shkodra Kryetarët e Bashkive se