Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

‘Meta doli blof’, Bindja Demokratike reagon pas deklaratës së presidentit dhe zbulon prapaskenat e tërheqjes: Ky është synimi i tij!

Postuar: 25/06/2019 - 09:30

Anëtari i bordit drejtues të Bindjes Demokratike, Fabian Topollaj, i ftuar në Vizion Plus ka komentuar deklaratën në konferencë për mediat të presidentit Ilir Meta.

Topollaj zbuloi se Meta ka synim të korrigjojë veprimin e tij, por nuk ka tërheqje nga 30 qershori.

Vendimin e  Metës për të anuluar datën e zgjedhjeve, Topollaj e komentoi si një dështim që vetëm sa e thelloi krizën.

“Ajo që bëri Meta nuk i qetësoi palët. Duke thënë që vetëm nuk i njeh zgjedhjet, thjeshtë ai nuk do dalë të votojë në 30 qershor, sikurse do bëjë një pjesë e opozitës apo edhe bashkëshortja e tij. ”- u shpreh Topollaj.

 

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/07/2019 - 11:17

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta deklaroi sot se nëse nuk bëhen zgjedhjet më 13 Tetor nuk do të hapen negociatat me BE-në

Postuar: 18/07/2019 - 11:08

Deputeti i opozitës së Re Andi Përmeti deklaroi se ligji për arsimin e lartë nuk duhet të anulohe

Postuar: 18/07/2019 - 11:03

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, përmes një komenti në rrjet, ka reaguar lidhur me verifi

Postuar: 18/07/2019 - 10:55

Ministrja e Arsimit Besa Shahini deklaroi se nota mesatare për degën e Mësuesisë do të shkojë 8 n

Postuar: 18/07/2019 - 10:47

Deputeti i Bindjes Demokratike Andi Përmeti gjatë fjalës së tij në parlament deklaroi se vendosja

Postuar: 18/07/2019 - 10:34

Deputeti i opozitës së re Andi Përmeti i cili sot ka thirrur në interpelancë ministren e Arsimit

Postuar: 18/07/2019 - 10:31

Ish-ministri i Shëndetësisë Ilir Beqja ka kërkuar nga kolegët deputetë që sot të mos miratohet pr